Odnalazł się po latach!

Radziecka adaptacja „Władcy pierścieni” dostępna w sieci

Tolkienowskie Śródziemie to jedno z najbardziej fascynujących uniwersów, które zostały kiedykolwiek wykreowane. Nic więc dziwnego, że miliony fanów do dziś zachwycają się zarówno książkową trylogią, jak i jej kinową adaptacją, której pierwsza część zadebiutowała w 2001 roku. Niewiele osób wie jednak, że dekadę wcześniej powstał sowiecki film niskobudżetowy oparty na prozie J.R.R. Tolkiena. W 1991 roku powstała produkcja, której fabuła oparta była na książce „Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia”. Za produkcję odpowiedzialna była stacja Leningrad TV, która przygotowała dzieło pod tytułem „Khraniteli”. 

Materiały promocyjne filmu

Przez lata internautom nie udało się znaleźć niemal żadnych informacji dotyczących tej adaptacji. Pojawiły się nawet teorie, że ta miała tak naprawdę nigdy nie powstać. Prawda jest jednak inna i ujrzała światło dzienne pod koniec marca.

Khraniteli – sowiecki „Władca pierścieni” na YouTube

Całe dzieło okazało się prawdą – na swoim kanale YouTube udostępniła je stacja 5TV (następca nieistniejącego dziś Leningrad TV). Całość oczywiście nie jest zrealizowana przy użyciu dużego budżetu – stroje czy efekty specjalne mogą budzić szczere rozbawienie. Nadal jest to jednak spora gratka – przede wszystkim dla fanów gatunku, którzy mogą obejrzeć tę adaptację zupełnie bezpłatnie. Poniżej znajdziecie obie części radzieckiej adaptacji „Władcy pierścieni”. 

Część 1

Część 2 

Sprawdź również pierwszą część najbardziej znanej adaptacji - Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia i grę LEGO The Lord of the Rings.Komentarze


Dodaj komentarz

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO