Znaleziono ślady

Puma grasuje na Śląsku? Urząd wydaje ostrzeżenie

Jakiś czas temu Polskę obiegła informacja o pumie lub innym dużym kocie, którego zaobserwowano w okolicach Pszczyny. Wiele wskazuje na to, że niebezpieczne zwierze przeniosło się do lasów w pobliżu Chełma Śląskiego i Bierunia. Tamtejsze służby otrzymały zgłoszenie od jednego z mieszkańców, który zauważył zwierzę w zaroślach. We wskazane miejsce udali się policjanci, nadleśniczy i łowczy. Nie udało im się zaobserwować pumy – znaleźli jednak ślady, które wskazywać mogą na obecność niebezpiecznego kota w tych okolicach. 

Fotografia poglądowa

Na razie o samym zwierzęciu niewiele wiadomo – nie pojawiły się do tej pory kolejne zgłoszenia. Niepotwierdzona jest także informacja, że dużym zwierzęciem jest puma – może to być więc inny duży kot lub zwierzę, które omyłkowo wzięte zostało za niebezpiecznego drapieżnika.

Władze wydają ostrzeżenie

Nie jest to pierwsze zgłoszenie o pojawieniu się pumy w województwie śląskim. Nic więc dziwnego, że lokalne władze podeszły do sprawy wyjątkowo poważnie. Urząd Gminy w Chełmie Śląskim wydał ostrzeżenie, do którego powinni się zastosować wszyscy mieszkańcy okolicy. Warto zachować szczególną ostrożność szczególnie w lasach i unikać samodzielnych wycieczek w odosobnione miejsca. 


Treść ostrzeżenia

21 października do Urzędu Gminy wpłynęła informacja z Komendy Powiatowej Policji w Bieruniu, iż 10 października w Małym Chełmie jeden z mieszkańców zauważył duże zwierzę przypominające pumę. O zdarzeniu zostało poinformowane m.in. Nadleśnictwo Katowice, Powiatowy inspektorat Weterynarii w Tychach oraz Koło Łowieckie „Łabędź”w Bieruniu. W związku z tym, do czasu wyjaśnienia zdarzenia, zalecamy ostrożność przy wchodzeniu do lasów i poruszaniu się w przestrzeniach otwartych (łąki,pola). W razie zaobserwowania zwierzęcia prosimy o kontakt z numerem alarmowym 112.


Komentarze


Dodaj komentarz

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO