Historia zostanie opowiedziana na nowo

„Mój dług” - powstanie nowa wersja kultowego „Długu”!

Nakręcony w 1999 roku „Dług” Krzysztofa Krauzego jest jednym z najwazniejszych polskich filmów, jakie powstały w XX wieku. Okazuje się, że przedstawiona w filmie historia niebawem powróci w nowej odsłonie. Właśnie rozpoczęły się zdjęcia do filmu „Mój dług”, który ukaże zupełnie inne spojrzenie na wydarzenia, które mogliśmy śledzić w oryginalnej produkcji. Współproducentem oraz współscenarzystą nowego filmu jest sam Sławomir Sikora, który jest bohaterem tej historii. Jest on przedsiębiorcą, który dokonał podwójnego morderstwa na swoich oprawcach. Został za to skazany w 1997 roku na 25 lat pozbawienia wolności. W 2005 roku został ułaskawiony przez Aleksandra Kwaśniewskiego. Sikora wyjaśnił, dlaczego postanowił na nowo opowiedzieć swoją historię:

Chcę opowiedzieć na nowo tę historię, bo to będzie mój „Dług”. To będzie historia na nowo opowiedziana, ale zostanie też, przede wszystkim, pokazany wątek więzienia. Nie zabraknie tutaj brutalnej więziennej rzeczywistości.

"Dług"/Materiały prasowe

Na ekranie zobaczymy między innymi Bartosza Saka, który wcieli się w główną rolę, a także Piotra Stramowskiego, Olgę Bołądź, Katarzynę Warnke, Jacka Lenartowicza, Annę Karczmarczyk, Piotra Polka, Marię Pakulnis oraz Macieja Miszczaka. Film wyreżyseruje Denis Delić, twórca takich produkcji jak „Dywizjon 303. Historia prawdziwa” czy „Ja wam pokażę”.

Będzie kontynuacja?

Producent filmu, Bogusław Job, w rozmowie z dziennikarzami portalu Nasze Miasto zdradził, że nowa produkcja nie będzie kontynuacją „Długu”. Powiedział, że w filmie „Mój dług” zostaną ukazane więzienne losy Sławomira Sikory, w związku z czym jego akcja rozpocznie się w latach dziewięćdziesiątych i zakończy na roku 2005, w którym ówczesny prezydent RP, Aleksander Kwaśniewski, ułaskawił skazanego. W filmie zostanie pokazane również dokładnie, dlaczego Sławomir Sikora został skazany i musiał odbywać karę więzienia. Pomysł na fabułę filmu zrodził się w wyniku rozmów producenta ze Sławomirem Sikorą oraz po przeczytaniu napisanych przez niego książek. Twórcy podkreślają, że film ma również ukazać życie więzienne owej epoki. Na razie jeszcze nie podano planowanej daty premiery nowej produkcji.

Na premierę nadchodzącego filmu „Mój dług” będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. W tym czasie warto zapoznać się z takimi produkcjami jak „Paryż-Manhattan” oraz „Randka w ciemno”. Polecamy również film „Deadpool” z Ryanem Reynoldsem.Komentarze


Dodaj komentarz

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO