Świetny start polskich hokeistów

Hokej na lodzie, Pekin 2022. Polska pokonała Niderlandy w turnieju prekwalifikacyjnym 8-0

Rozpoczęły się prekwalifikacje w hokeju na lodzie do igrzysk olimpijskich, które odbędą się w 2022 roku w Pekinie. Nasza reprezentacja pokonała Niderlandy rewelacyjnym wynikiem 8-0. Do ostatniej fazy eliminacji awans otrzyma jedynie zwycięzca turnieju w kazachskim Nur-Sułtanie.

Polacy już po pierwszej tercji prowadzili 3-0. Początkowo wykorzystywali okresy gry w przewadze. Arkadiusz   Kostek trzeciej minucie i Aron Chmielewski w ósmej pokonali bramkarza Niderlandów strzałami spod niebieskiej linii. W czternastej minucie dobił swój strzał Maciej Urbanowicz. W 25. minucie polscy hokeiści przeprowadzili akcję, podczas której Dominik Paś strzelił do siatki bronionej przez Iana Meierdresa praktycznie z zerowego kąta. W 27. minucie Patryk Wajda trafił w „okienko”, czym podwyższył wynik do 5-0. Był to pierwszy gol strzelony przy równej liczbie hokeistów znajdujących się na lodzie. Zaraz potem bramkarz Meierdres został zastąpiony przez Martijna Oosterwijka. Jednak i jemu nie dopisało szczęście i już w 27 minucie Oskar Jaśkiewicz strzelił mu gola spod niebieskiej linii. Polak powtórzył to samo w 38. minucie. Ostatni celny strzał padł od Filipa Komorskiego, który tylko zmienił tor lotu krążka posłanego przez Kostka i w 50. minucie Polacy prowadzili już 8-0. W ten sposób z dużym sukcesem polscy hokeiści rozpoczęli udział w kazachskim Nur-Sułtanie.

Fotografia poglądowa

Kolejne spotkania Polaków odbędą się dzisiaj i w niedzielę. W piątek o 10.00 zagrają z Ukrainą, a w niedzielę o godzinie 12.00 z Kazachstanem.

Polska - Niderlandy 8-0 (3-0, 4-0, 1-0)

Bramki: 1-0 Arkadiusz Kostek-Damian Kapica (2.53), 2-0 Aron Chmielewski-Marcin Kolusz-Dominik Paś (7.58), 3-0 Maciej Urbanowicz-Aron Chmielewski (13.08), 4-0 Dominik Paś-Krystian Dziubiński (24.11), 5-0 Patryk Wajda (26.23), 6-0 Oskar Jaśkiewicz-Martin Przygodzki-Jakub Michałowski (26.55), 7-0 Oskar Jaśkiewicz (37.55), 8-0 Filip Komorski-Arkadiusz Kostek (49.11).

Polska: John Murray (od 40.01 Michał Kieler) - Marcin Kolusz, Patryk Wajda; Aron Chmielewski, Dominik Paś, Bartłomiej Jeziorski - Arkadiusz Kostek, Bartosz Ciura; Noureddine Bettahar, Bartłomiej Neupauer, Damian Kapica - Oskar Jaśkiewicz, Jakub Michałowski; Krystian Dziubiński, Filip Komorski, Maciej Urbanowicz oraz Martin Przygodzki, Paweł Zygmunt, Filip Starzyński, Szymon Marzec.

Niderlandy: Ian Meierdres (od 26.24 Martijn Oosterwijk) - Kilian van Gorp, Boet van Gestel; Tom Marx, Joey Oosterveld, Nick Verschuren - Luke Zwartbol, Jordy Verkiel; Ronald Wurm, Jonne de Bonth, Lars den Edel - Niels van der Vossen, Stijn Knoop, Raymond van der Schuit, Danny Stempher, Reno de Hondt - Ernesto Klem; Jord Smit, Jasper Nordemann, Luca Heutmekers.

Żródło: Interia Sport