To już 28 lat...

Ojciec Rydzyk urządził urodziny Radio Maryja. Ostro odezwał się do wiernych

Arena Toruń na jeden dzień zamieniła się w miejsce kultu religijnego. To właśnie tam zorganizowano urodziny Radia Maryja, podczas których pojawił się również sam Tadeusz Rydzyk. Najważniejszym punktem obchodów była właśnie msza święta i to ją miał prowadzić o. Rydzyk. W pewnym momencie nie wytrzymał i zaczął krzyczeć na wiernych. Niektórzy byli kompletnie zdziwieni zachowaniem redemptorysty. Cóż, któż by nie był.

AKPA

28 lat temu, 8 grudnia, to pierwszy raz kiedy można było usłyszeć to, co nadaje Radio Maryja.

Ojciec Rydzyk ostro do wiernych

8 grudnia, Arena Toruń, która znajduje się w Toruniu na ulicy Bema na jeden dzień zamieniła się w kościół. To tam właśnie odbyły się urodziny Radia Maryja, na które przyszli nie tylko mieszkańcy miasta, ale również sympatycy radia z całego kraju. Nie zabrakło również polityków – obecni byli między innymi Ziobro, Błaszczak i Sasin. Już po godzinie 12 rozpoczęły się uroczystości, a „otworzono” urodziny modlitwą różańcową, którą poprowadził założyciel i obecny dyrektor Radia Maryja – ojciec Rydzyk. Ludzie tak szaleli za redemptorystką, że ten w końcu nie wytrzymał i skarcił swoich wiernych.

Bardzo proszę o ciszę! Teraz jest modlitwa! – upomniał ze sceny wiernych

- powiedział ostro i nagle cała wrzawa przycichła. Dodał również:

Teraz ta arena jest kościołem. Jeśli chcecie sobie coś zakomunikować, to szeptem. Jesteśmy ludźmi wierzącymi i dajmy temu świadectwo.

Ważnym elementem uroczystości było podziękowanie za przybycie wysoko postawionych person m.in. polityków, biskupów czy innych wpływowych gości. Czytano ich z imienia i nazwiska, a następnie zaczynały się głośne brawa. Ojciec Rydzyk nadal jest w formie, ponieważ dało się również słyszeć takie słowa:

(…) Sławoju Leszku Głódziu, nie przejmuj się, niech o tobie mówią! Byle nazwiska nie przekręcali, Alleluja i do przodu. (…) Widzicie co się dzieje. Zgadzacie się na to, by biskupów tak poniewierali towarzysze z TVN-u czy z jakichś innych?

Rydzyk dalej buduje swoje imperium?Komentarze


Dodaj komentarz

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO