Niezwykła kariera

Nie żyje Danny Aiello, aktor znany z filmów „Ojciec chrzestny II” i „Leon Zawodowiec”

W wieku 86 lat odszedł aktor filmowy oraz teatralny, Danny Aiello. Aktor zmarł po nagłej chorobie 12 grudnia w szpitalu w New Jersey. Najprawdopodobniej przyczyną śmierci była infekcja, która wdała się po otrzymanym przez niego zastrzyku. Pełnomocnik rodziny Aiello przekazał portalowi TMZ informację:

Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że Danny Aiello, najdroższy mąż, ojciec, dziadek, aktor i muzyk zmarł w nocy po krótkiej chorobie. Rodzina prosi o uszanowanie prywatności w tym czasie.

hollywoodreporter.com

Danny Aiello był w swoim czasie nominowany do Oscara i Złotego Globa.

Przypadkowa ścieżka kariery

Danny Aiello urodził się 20 czerwca 1933 roku w Nowym Jorku. nie planował nigdy zostać aktorem i nie przypuszczał, że dane mu będzie wystąpić w największych amerykańskich produkcjach z udziałem hollywoodzkich gwiazd. Swoją karierę wiązał początkowo z wojskiem, w którym służbę pełnił do trzydziestego roku życia. Następnie pracował w zakładzie transportu publicznego oraz na stanowisku ochroniarza w klubie „The Improv”. Został tam zauważony przez pewnego dramatopisarza z Brodwayu, który zaproponował główną rolę w swojej sztuce. Aiello nie zastanawiał się długo i w końcu miał swój pierwszy debiut teatralny. Otworzył on mu drzwi do aktorskiej kariery i niebawem, w 1973 roku i w wieku już czterdziestu lat, zagrał w swoim pierwszym filmie, pt. „Uderzaj powoli w bęben”. Niespełna rok później został obsadzony w „Ojcu chrzestnym II”, w którym zagrał u boku takich gwiazd, jak Al Pacino i Robert de Niro.


Dorobek

Aiello ma na swoim koncie udział w takich produkcjach jak, między innymi: „Leon zawodowiec”, „Fort Apache, Bronx”, „Dawno temu w Ameryce”, „Ruby”, „Purpurowa róża z Kairu”, „Wpływ księżyca”, „Rób, co należy”, „Drabina Jakubowa” i „Hudson Hawk”. Za rolę w filmie „Rób co należy” był nominowany do Oscara i Złotego globa. Co ciekawe, wystąpił również w teledysku Madonny powstałym do utworu, pt. „Papa don’t preach”.

 


Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO