One mają to coś!

Najlepsze żeńskie serialowe kreacje

W serialach występuje teraz tyle postaci, że czasami się ciężko połapać. A w ogóle i seriali wychodzi cała masa. Co chwila coś nowego! No i w każdej produkcji jest jakaś perełka, jakaś rola, którą zapamiętujemy na długo. I właśnie nad tym się teraz pochylimy. Nad najlepszymi żeńskimi wcieleniami w serialach. Sprawdźcie koniecznie, kogo wybraliśmy. 

Gambit królowej - Anya-Taylor Joy jako Beth Harmon

Absolutnie wspaniała kreacja aktorska ostatnich lat. Anya Taylor-Joy wciela się w serialu w rolę genialnej, odważnej, ale nieco pogubionej Beth Harmon, która postanawia wkroczyć do męskiego świata szachów zawodowych. Absolutnie niesamowita produkcja 2020 roku. Najlepszy miniserial, jaki powstał w ubiegłym roku. "Gambit królowej" dostępny jest do obejrzenia w całości na platformie Netflix

Materiały promocyjne serialu

W garniturach - Sarah Rafferty jako Donna Paulsen 

Zawsze wie, co ktoś chce powiedzieć. Zawsze krok przed wszystkimi. Nie ma takiej sprawy, której Donnie nie uda się załatwić. Serial co prawda nie dotyczy jej bezpośrednio, a jest ona jedynie postacią drugoplanową, ale zdominowała go sobą. Serial opowiada o Mike'u Rossie, który jest błyskotliwym młodym chłopakiem, którego wyrzucono z uniwersytetu. W wyniku przypadku wpada na rozmowę kwalifikacyjną do Harveya Spectera, jako jego asystenta w kancelarii prawniczej. Jest jeden problem - chociaż jest najlepszy, kancelaria przyjmuje jedynie absolwentów Harvardu. Uciekają się więc do małego kłamstwa... "W garniturach" dostępne jest na Netflixie. 

American Horror Story: Asylum - Jessica Lange jako Siostra Jude 

Mroczna, nieustępliwa, uwielbiająca dyscyplinę. A potem bezradna, zagubiona i niepewna. Niesamowita Jessica Lange jako genialna Siostra Jude. Serial opowiada o Lanie, dziennikarce, która postanawia napisać artykuł o seryjnym mordercy kobiet, który ma trafić do pobliskiego zakładu psychiatrycznego. Zostaje schwytana przez pracowników i uwięziona w placówce. Jeden z lepszych sezonów AHS. "American Horror Story: Asylum" dostępne jest na Amazon Prime Video


Uwięzione - Najwa Nimri jako Zulema Zahir 

Zła do szpiku kości, ale jednak w wyrafinowany i bardzo inteligentny sposób. Zawsze kilka kroków przed wszystkimi, gotowa zrobić wszystko, aby dopiąć swego. Jej przemiana jest bardzo subtelna, powolna, nie nagła. Zdecydowanie najlepsza postać kobieca w "Uwięzionych", przebijająca nawet główną bohaterkę. Produkcja jest historią Macareny, która zostaje oskarżona o przestępstwa podatkowe i umieszczona w więzieniu. Aby przetrwać - musi nauczyć się walczyć o swoje. Serial, jak poprzednie, dostępny jest na Netflixie. 

Orange is the new black - Uzo Aduba jako "Szalonooka" 

Genialna Suzanne "Szalonooka" Warren. Wspaniale rozpisana rola, całkowicie skrajna. Jest przeciwwagą dla innych bohaterek. W dodatku jest również kontrastem do poprzedniej postaci z więzienia kobiecego - dla Zulemy. W każdym razie Uzo Aduba jest absolutnie, ABSOLUTNIE doskonała aktorka. A o czym opowiada serial? Piper Chapman zostaje skazana na 15 miesięcy więzienia za przestępstwo, którego dokonała niemalże dekadę wcześniej. Musi nauczyć się, jak przetrwać w więzieniu. "Orange is the new black" jest dostępny na Netflixie. 

Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO