Walczą o życia pacjentów, ale i o swoje własne

Najlepsze seriale medyczne, seriale o lekarzach, które musisz obejrzeć!

Lubicie seriale medyczne? My bardzo. Ciężko nam nawet powiedzieć dlaczego. Może dlatego, że często dzieje się tam mnóstwo różnych rzeczy? Może dlatego, że to jest szalenie ciekawe? A może dlatego, że jest to jakaś namiastka superbohaterów? Jedno jest pewne - w obecnym czasie, taki serial, może być całkiem dobrą formą spędzenia czasu. Dlatego mamy dla was kilka propozycji po jaki serial medyczny możecie sięgnąć. Obiecujemy, że nie zabraknie wam kilku polskich propozycji! 

Chirurdzy

To chyba jeden z najdłużej emitowanych seriali, dla wielu z pewnością będzie znany bardziej pod nazwą „Grey’s Anatomy”. Całość dzieje się w szpitalu, więc jakieś… 90% serialu skupione jest na ratowaniu ludzkiego życia. A tutaj przypadki naprawdę są bardzo ciekawe! Może o tym nie wiedzieliście, ale tytuł każdego odcinka w tym serialu to tak naprawdę… nazwa piosenki. Jeśli interesuje was nie tylko medyczna strona serialu, to również znajdziecie coś dla siebie. Ponieważ prywatne życie lekarzy też się tutaj znajdzie. To chyba jeden z najpopularniejszych i najbardziej lubianych seriali o lekarzach, więc nie mogło go tutaj zabraknąć. 

Materiały promocyjne serialu

Dr House 

Jak moglibyśmy tutaj nie zamieścić najbardziej sarkastycznego i marudnego lekarza na świecie? W tym serialu przypadki medyczne zawsze były nieoczywiste, niepopularne i wręcz… niespotykane. Serial ten wyróżniał się humorem głównego bohatera, którym jest właśnie tytułowy doktor. Nie można przejść obok „Dr. House” obojętnie. Oczywiście sporo było życia prywatnego bohaterów, ale raczej w tle. Natomiast zdecydowanie ich „prywata” była równie barwna co przypadki, na jakie trafiali podczas swoich dyżurów w szpitalu. 

Na dobre i na złe 

Nie mogliśmy tutaj nie umieścić naszego polskiego serialu o lekarzach, który emitowany był najdłużej! Tutaj podział na medyczne przypadki i życie prywatne bohaterów był mocno wyważony. Można byłoby powiedzieć, że to było takie 50/50. Co jakiś czas pojawiała się jakaś nowa postać, która wywracała wszystko do góry nogami. Kiedy odchodził ktoś, kto był od początku, kogo dobrze znaliśmy i lubiliśmy - zaraz pojawiał się ktoś nowy, kto tak świetnie wpasowywał się w serial, że czuło się, jakby był tutaj od początku. Ciekawe przypadki, zwroty akcji, chwile grozy. To naprawdę jeden z lepszych polskich seriali

Ostry dyżur 

Ach, kto chociaż raz nie oglądał „Ostrego dyżuru”? Wydaje się, że nie ma takiej osoby. W pewnym momencie leciał wszędzie, ciągle i nieprzerwanie. Ale nic dziwnego, bo jest to serial-legenda. Nikt chyba nie będzie mógł się z nami nie zgodzić, jeśli powiemy, że to właśnie dzięki temu serialowi George Clooney zawdzięcza swoją popularność, prawda? Serial opowiada o losach bogaterów, którzy na co dzień pracują w County General Hospital w Chicago. Zwykłe przypadki medyczne przeplatają się z tymi niespotykanymi. Jednocześnie można obserwować wzloty i upadki głównych bohaterów. To serial, który był chyba pierwszym medycznym serialem. W dużej mierze to on ukształtował inne produkcje w tej tematyce. 15 niesamowitych sezonów, 15 lat wspaniałej historii. 


Lekarze 

To z kolei polski serial, który mocniej skupiał się na życiu prywatnym bohaterów, ich przeżyciach, wzlotach i upadkach, a na drugim miejscu stawiał pracę w szpitalu. Jednak większość czasu główni bohaterowie spędzają właśnie tam. Często ścigają się z czasem, walczą o życie pacjentów, a jednocześnie muszą walczyć o swoje własne życia. Z powodu mnogości głównych bohaterów - ciągle się coś dzieje. Serial „Lekarze” można oglądać na Player.pl - warto! 

Hoży doktorzy 

To serial, który wiele osób zna pod nazwą „Scrubs”. To sitcom, chyba jedyny serial medyczny komediowy. Można było oglądać 9 sezonów pełnych wyszukanego żartu. Do wszystkiego podchodzi się tutaj z wielkim dystansem - nie ma tutaj płaczu, ludzkich dramatów, wielkich walk o ludzkie życie. Za to wiele jest tutaj żartu, ironii, sarkazmu. Wszystko to, co ciężkie i co powinno być smutne - przedstawione jest tutaj w lekkiej i przystępnej formie. Pracownicy walczą o ludzkie życie w szpitalu pod wezwaniem Świętego Serca. Główny bohater to John Dorian, a każdy sezon to 1 rok jego rezydentury. 

I co? Znajdziecie coś dla siebie? 


Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO