Co warto zobaczyć?
Najlepsze filmy oparte na faktach. Ranking produkcji, które warto obejrzeć. TOP 5
-
22 grudnia 2020
Filmy na faktach wstrząsają nami najbardziej - w końcu zdajemy sobie sprawę, że coś częściowo, lub całkowicie, miało kiedyś miejsce. Szczególnie, kiedy są to filmy wojenne i polityczne. Wybraliśmy kilka najlepszych produkcji, które zostały stworzone na faktach i zebraliśmy je w krótkim rankingu. Zdecydowanie warto zobaczyć te filmy.
Spotlight
Oto filmowy zapis historii, która miała miejsce naprawdę. Dziennikarze śledczy gazety "Boston Globe" dotarli do przerażających i niezwykle szokujących danych na temat konsekwentnie ukrywanej siatki pedofilskiej w Kościele katolickim, która składała się z ponad 70 księży. Historia elektryzowała cały świat w 2002 roku. Film opowiada o Martym Baronie, który kieruje dziennikarzy do zajęcia się sprawą księdza oskarżonego o wykorzystanie seksualne dzieci na przestrzeni około 30 lat. Dziennikarze, świadomi delikatności sprawy, zagłębiają ją dokładnie, powoli i ostrożnie. Zespół tworzą Walter Robinson, Sacha Pfeiffer, Michael Rezendes i Matt Carol. Skutki śledztwa dziennikarskiego zelektryzują cały świat... "Spotlight" po prostu trzeba zobaczyć.
Materiały promocyjne filmu Spotlight
Nietykalni
Ta historia wydarzyła się naprawdę. I pokazuje to, jak wielka jest siła przyjaźni. I że przyjaźń nie patrzy na wiek, kolor skóry i wiele innych elementów. Sparaliżowany na skutek wypadku milioner chce zatrudnić kogoś do pomocy. Ku zaskoczeniu wszystkich wybór pada na młodego chłopaka z przedmieścia, który dopiero co wyszedł z więzienia. Zderzenie dwóch skrajnie różnych światów ostatecznie doprowadzi do wielu niespodziewanych wydarzeń, a ostatecznie do przyjaźni. I to właśnie ona uczyni ich nietykalnymi. "Nietykalnych" musicie zobaczyć.
Piękny umysł
To biografia filmowa Johna Forbesa Nasha Jr., który był niesamowitym matematykiem i ekonomistą amerykańskim. Nash cierpiał na schizofrenię paranoidalną, która sprawiła, że w wieku 31 lat został zamknięty na oddziale psychiatrycznym. Choroba mocno utrudniała mu karierę naukową, ale nie przeszkodziło mu to w zdobyciu nagrody Nobla za teorię gier w 1994 roku. Film nagrodzono aż 4 Oscarami i chociaż nie do końca w 100% oddaje to, jakie życie miał matematyk, to jest zdecydowanie ujmujący. Filmu "Piękny umysł" nie mogło tutaj zabraknąć.
Green Book
Film opowiada o tym, co działo się mniej więcej w latach 60. XX wieku - o czasach segregacji rasowej. Ludzie, którzy wyróżniają się na tle innych kolorem skóry, nie mają łatwego życia i często są nawet prześladowani. Tony Lip to cwaniaczek, który pochodzi z Bronxu. Po stracie pracy w klubie, znajduje pracę jako szofer i ochroniach. I ma pracować dla Afroamerykańskiego pianisty - Dona Shirleya. Wyrusza z nim w tournee po USA. I, ku zaskoczeniu wszystkich, zaczynają się przyjaźnić. "Green Book" czyli "Zielona księga" to w tamtych czasach poradnik, który wskazywał przyjazne miejsca dla czarnoskórej społeczności. Film nagrodzono 3 Oscarami.
Lista Schindlera
To historia, która rozgrywa się podczas II wojny światowej. Niemiecki przedsiębiorca - Oscar Schindler - przeprowadza się do Krakowa, gdzie chce rozwijać swoją fabrykę naczyń emaliowanych. Wiedzie mu się dobrze i zyskuje uznanie wśród rodaków. Sytuacja Żydów z kolei robi się coraz gorsza. W 1942 roku wprowadzony zostaje plan likwidacji nacji. Schindler przerażony ich sytuacją postanawia zatrudniać ich w swojej fabryce. Szacuje się, że dzięki temu uratował życie około 1000 Żydów. Film powstał na podstawie książki Thomasa Keneally'ego. "Lista Schindlera" to zdobywca aż 7 Oscarów.
ZOBACZ TAKŻE
Starsze artykuły
Lokalizacja i namierzanie telefonu. Jak namierzyć telefon bez wiedzy w...Wyszukiwarka chomikuj – sprawdź, co znajdziesz w serwisie
Kody do GTA V
Książka telefoniczna online. Abonenci TPSA, T-Mobile, PLUS, Orange i P...
Kto dzwonił? Czyj to numer? Co to za numer telefonu? Aktualizacja
Komentarze