Apetyczne produkcje

Najlepsze filmy o gotowaniu i jedzeniu. TOP5

Lubicie oglądać, jak inni gotują na ekranie? My bardzo. Powstało wiele filmów, w których gotowanie odgrywa wielką rolę. Gdzie jedzenie okazuje się być motywem przewodnim. I takich produkcji powstało całe mnóstwo. Dlatego właśnie wybraliśmy pięc filmów, gdzie gotowanie i jedzenie to najważniejszy punkt na ekranie. Zobaczcie - może coś się wam spodoba! 

Julie & Julia 

Film oparty jest na opowiadaniu Julie Powell, które zwie się "Julie and Julia: 365 Days, 524 Recipes, 1 Tiny Apartment Kitchen". Powell nie lubiła swojej pracy sekretarki, dlatego postanowiła w ciągu roku zrealizować całe 524 przepisy z książki kucharskiej Julii Child o tytule "Mastering the Art of French Cooking". Swoje doświadczenia zaczęła spisywać w formie bloga. A ten z kolei stał się książką. I właśnie to zobaczycie na ekranie. W roli "Julie & Julia" - Amy Adams i Meryl Streep

Materiały promocyjne filmu

Ugotowany 

Komediodramat z Bradleyem Cooperem. "Ugotowany" to film, który opowiada o Adamie jonesie. Mężczyzna jest uznanym szefem kuchni, który już w młodym wieku mógł pochwalić się ogromnym uznaniem. Sława jednak stała się dla niego zbyt przytłaczająca, dlatego zniknął z pierwszych stron gazet. Ale nie porzucił swoich marzeń. Teraz mieszka w centrum Londynu i właśnie tam, w sercu wielkiego miasta, postanawia skompletować załogę i stworzyć najlepszą restaurację na świecie. 

Życie od kuchni 

Kate jest szefową kuchni w wielkiej, ekskluzywnej restauracji na Manhattanie. Swoim podejściem do życia onieśmiela wszystkich. Jednak jej perfekcjonizm zostaje poddany sporej próbie, kiedy pracę u nich rozpoczyna Nick. Zupełnie beztroski i tak odmienny od niej - wiadomo, że to zwiastuje spore spięcia między nimi. Oprócz problemów w pracy, ma również sporo w życiu prywatnym - musi bowiem zajmować się 9-letnią siostrzenicą. Dziewczynka bardzo polubiła Nicka. A Kate powoli zaczyna rozumieć, że życia nie można zorganizować jak w pracy. Jeśli więc chce zbudować więź z Zoe i zbliżyć się do Nicka - musi nauczyć się okazywać uczucia. "Życie od kuchni" to wspaniały film o gotowaniu, jedzeniu, ale również o miłości. 


Ratatuj 

Jedyna animowana produkcja wśród wszystkich w naszym rankingu. To historia o Remym - szczurze, który uwielbia gotowanie! Pewnego dnia trafia do ekskluzywnej, paryskiej restauracji. Sporo jednak stoi na przeszkodzie w tym, aby mógł zawodowo gotować. Początkowo nie jest tu mile widziany, ale znajduje przyjaciela. Zaczyna pomagać mu w kuchni, ale co będzie, jeśli ktoś się dowie, że tak naprawdę to nie Alfredo, tylko Remy, gotuje te wszystkie frykasy? "Ratatuj" to doskonała rozrywka dla całej rodziny. 

Jedz, módl się, kochaj 

Film opowiada o Elizabeth Gilbert. Ma ona ponad trzydzieści lat i uważa się za kobietę absolutnie nowoczesną. Ma męża, cudowny dom, przyjaciół i wspaniałą pracę. Jest jednak... nieszczęśliwa. Dochodzi do tego niespodziewanie, podczas jednej z nieprzespanych nocy. Postanawia opuścić męża, dom, przyjaciół i wyruszyć w świat. Rusza do odległych krajów, aby móc odnaleźć siebie, lepiej się poznać i zapomnieć o dawnym życiu. Próbuje pysznego jedzenia, ogląda genialne widoki i... kto wie, co spotka ją jeszcze? "Jedz, módl się, kochaj" to produkcja, którą warto zobaczyć! 

Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO