Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Amy Adams kim jest? Wiek, wzrost, waga, Instagram, mąż, dzieci. Życiorys, data urodzenia, wiek, wzrost, Instagram

wikimedia.org

Amy Adams jest amerykańską aktorką filmową i telewizyjną, która na koncie ma wiele spektakularnych wieleń. Pytanie brzmi jednak - jak wiele tak naprawdę o niej wiecie? 

Wszystko o: Amy Adams 

Pełne imię i nazwisko: Amy Lou Adams 
Data i miejsce urodzenia: 20 sierpnia 1974, Vicenza 
Zawód: aktorka 
Partner: Darren Le Gallo (mąż od 2015-obecnie)
Dzieci: Aviana (2010)
Wzrost: 163 cm 
Waga: ok. 58 kg 
Instagram: @amyadams


Kariera 

Po ukończeniu szkoły zastanawiała się nad tym, czy nie zostać tancerką. Zaczęła wtedy pracę w teatrze muzycznym i gra aktorska tak jej się spodobała, że zmieniła plany i została aktorką. Jej debiutem była rola w produkcji "Zabójcza piękność". Bardzo szybko dostała się do czołowych produkcji serialowych jak "Czarodziejki", "Buffy: Postrach wampirów" czy "Różowe lata siedemdziesiąte". Popularność wystrzeliła, kiedy Adams wcieliła się w rolę Ashley w "Świetliku", za co została nominowana do Oscara. Na swoim koncie ma również role w takich filmach i serialach jak "Nowy początek" czy "Zwierzęta nocy". 

Życie prywatne 

W 2001 roku podczas zajęć aktorskich poznała Darrena Le Gallo, z którym się związała. W 2010 roku para powitała na świecie swoją córkę - Avianę. W 2015 roku para się pobrała. 
Amy Adams – gwiazda „American Hustle”. Zobaczcie najlepsze filmy z jej udziałemAmy Adams należy do grona najbardziej utalentowanych gwiazd amerykańskiego kina. Początkowo grywała w sztukach wystawianych w restauracjach. Na dużym ekranie zadebiutowała w 1999 roku w komedii „Zabójcza piękność”, w której wystąpiła wraz z Kirsten Dunst i Denise Richards. Gdy przeniosła się do Los Angeles zagrała w sequelu „Szkoły Uwodzenia”, który okazał się finansową klapą. Mimo to młoda aktorka nie zrezygnowała ze swoich marzeń i wkrótce otrzymała role w serialach „Buffy postrach wampirów”, „Różowe lata siedemdziesiąte” i „Czarodziejki”. W 2002 roku ponownie pojawiła się na kinowym ekranie w filmach „Kto pierwszy, ten lepszy” i „The Slaughter Rule”. Przełom w jej karierze nastąpił, gdy otrzymała angaż w „Złap mnie, jeśli potrafisz” z Leonardo DiCaprio w roli głównej. Udział w filmie zapewnił jej rozpoznawalność i otworzył drzwi do największych hollywoodzkich produkcji. Gwiazda była sześciokrotnie nominowana do Oscara, między innymi za role w filmach „Świetlik, „Mistrz” i „American Hustle”. Za rolę w tym ostatnim obrazie otrzymała Złoty Glob.Amy Adams - najlepsze filmy

1. „American Hustle”, reż. D. O. Russell (2013)

2. „Zwierzęta nocy”, reż. T. Ford (2016)

3. „Nowy początek”, reż. D. Villeneuve (2016)

4. „Złap mnie, jeśli potrafisz”, reż. S. Spielberg (2002)

5. „Fighter”, reż. D. O. Russell (2010)

Macie już za sobą wszystkie filmy z naszej listy? W takim razie koniecznie obejrzyjcie kolejne porywające produkcje z udziałem Amy Adams, takie jak „Ostre przedmioty” czy „Człowiek ze stali”. Warto również obejrzeć komedię romantyczną „Oświadczyny po irlandzku”.Może zainteresują Cię także:
Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO