O czym opowiada?

Lipowo. Zmowa milczenia. Nowy serial kryminalny Playera

Player, który odpowiada za wielki sukces m.in. "Skazanej" czy "Chyłki", pracuje właśnie nad zupełnie nowym kryminałem. Okazuje się, że tym razem będziemy mogli oglądać serial, który oparto na powieści "Motylek" spod pióra Katarzyny Puzyńskiej. O czym dokładnie opowie produkcja? 

Materiały promocyjne serialu

Lipowo. Zmowa milczenia - o czym będzie nowy polski serial? 

Serial będzie miał osiem odcinków i zabierze widzów właśnie do Lipowa. To mała miejscowość na Kujawach, która otoczona jest zewsząd lasami i jeziorami. Tutaj wszyscy się znają, życie tutaj to jak wygrana na loterii, głosem sumienia lokalnej społeczności jest proboszcz i życie jakoś powoli się toczy. W rzeczywistości jednak Lipowo ma sporo do ukrycia, a opary tajemnic unoszą się nad miasteczkiem niczym gęsta mgła. 

Tutejsi ludzie nauczyli się już z tym żyć i doskonale grają w grę pozorów - kryją siebie, znajomych, swoje sekrety, tajemnice innych. Tutaj łączą się także dwa religijne światy: za dnia chrześcijański, w nocy zaś pogański. 


Wszystko zmienia się, kiedy do miasteczka przyjeżdża Weronika Nowakowska. Pisarka, która ucieka od swojego życia i kłopotów, które zostawiła za sobą w stolicy. Wkrótce po jej przyjeździe dochodzi do tragicznych wydarzeń. Szef miejscowej policji, widząc jak mocno pisarka angażuje się w śledztwo, oficjalnie ją do niego wciąga. Powoli na jaw zaczynają wydobywać się mniejsze i większe tajemnice mieszkańców tej miejscowości... Czy uda się jej złamać odwieczną zmowę milczenia? 

W serialu pojawią się m.in. Julia Kijowska, Piotr Pacek, Olaf Lubaszenko, Eryk Kulm Jr., Agnieszka Suchora czy Mariusz Bonaszewski. 

Za scenariusz odpowiedzialni są Milena Korolczuk, Bartosz Janiszewski i Michał Godzic pod nadzorem Kaśki Śliwińskiej-Kłosowicz. Serial wyreżyserował Łukasz Ostalski. 

Premiera "Lipowo. Zmowa milczenia" już w 2023 roku na Playerze. 


Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO