Ranking „Kickera”

Lewandowski najlepszym piłkarzem Bundesligi – jego kolega z reprezentacji jest najgorszy

Bundesliga już od wielu lat potwierdza swoją piłkarską jakość i przez większość ekspertów postrzegana jest jako jedna z najlepszych lig piłkarskich na świecie. Tym bardziej cieszy postać Roberta Lewandowskiego, który od kilku lat regularnie znajduje się w czołówce występujących w niej graczy. Niedawno światło dzienne ujrzał ranking „Kickera” - jednego z najbardziej cenionych magazynów piłkarskich w Niemczech. Polacy zajmują w nim dwa skrajne miejsca najlepszym zawodnikiem został Robert Lewandowski, Dawid Kownacki został natomiast uznany za najgorszego gracza w lidze tego sezonu.

AKPA

Dziennikarze „Kickera” w każdej kolejce oceniają piłkarzy w sześciostopniowej skali (1 to klasa światowa, 6 to występ skandalicznie słaby). Teraz zdecydowano się podsumować i zliczyć oceny po 21 kolejkach. W zestawieniu uwzględniono 202 piłkarzy Bundesligi, którzy rozegrali co najmniej połowę możliwych minut w tym sezonie.

Lewandowski najlepszy, Kownacki najgorszy

Niekwestionowanym liderem rankingu został Robert Lewandowski (Bayern Monachium), którego średnia ocen wynosi 2,45. Za plecami kapitana naszej kadry znaleźli się Lukas Hradecky (Bayer Leverkusen) i Timo Werner (RB Lipsk) – obaj ze średnią 2,69. Lewandowski notuje jeden z najlepszych sezonów w swojej karierze – wystarczy dodać, że tylko w Bundeslidze zdobył już 22 gole. Znacznie gorzej idzie innemu reprezentantowi Polski – Dawid Kownacki zajął w tym samym zestawieniu ostatnią pozycję. Średnia ocen młodego napastnika wynosi zaledwie 4,39. Kownacki przychodził do Fortuny Duesseldorf jako najdroższy zawodnik w historii (zapłacono za niego 7,5 miliona euro). Sytuacja Kownackiego jest obecnie szczególnie ciężka – reprezentant Polski nie strzelił żadnej bramki i prawdopodobnie nie będzie miał okazji do poprawienia swojego bilansu w tym sezonie. Z gry wykluczyła go bowiem poważna kontuzja, która wymaga od zawodnika długiej przerwy. Komentarze


Dodaj komentarz

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO