Rozwiązanie umowy z serwisem

Jak usunąć konto na Allegro? Wypowiedzenie umowy Allegro

W internecie znaleźć można dziś dziesiątki różnorodnych serwisów i sklepów online, z których oferty możemy skorzystać. Jednym z największych i najbardziej znanych w Polsce jest Allegro, które od lat jest platformą zarówno dla kupujących, jak i sprzedających. Kupić tam można niemal wszystko, a w ofertach znajdziemy między innymi kosmetyki, żywność, książki, zabawki, narzędzia czy meble. Z pełni możliwości serwisu korzystać możemy jednak dopiero po założeniu specjalnego konta, które w każdej chwili możemy też usunąć. Jak to zrobić? Poniżej znajdziecie szybki poradnik. 

Fotografia poglądowa

Usunięcie konta w serwisie Allegro jest zupełnie bezpłatne, ale wymaga od nas złożenia specjalnego wniosku. Na rozwiązanie umowy będziemy musieli także poczekać 60 dni (tyle trwa bowiem okres wypowiedzenia).

Usuwanie konta na Allegro

Przed usunięciem konta na Allegro pamiętać należy, że jest to akcja nieodwracalna, która uniemożliwi nam kupowanie i sprzedawanie produktów przez wybrane przez nas konto. Aby je usunąć, w pierwszej kolejności należy oczywiście zalogować się do wybranego profilu. Następnie przejść należy pod adres allegro.pl/rozwiazywanie-umowy/wniosek/rozwiazanie, gdzie znajdziemy wniosek dotyczący rozwiązania umowy z Allegro. Po jego wypełnieniu i zatwierdzeniu proces usuwania konta i naszych danych się rozpocznie. Okres wypowiedzenia takiej umowy wynosi dwa miesiące (60 dni). Usunięcie konta to także automatyczne usunięcie wszystkich zamieszczonych przez nas ofert (nasze oferty złożone w licytacjach przestaną być natomiast ważne).

Sprawdź również - Usuwanie konta WhatsApp.Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO