Jak pozbyć się komunikatora?

Usuwanie konta WhatsApp. Jak definitywnie usunąć konto?

Komunikatory internetowe są obecnie szalenie popularne i korzysta z nich niemal każdy internauta. Jednym z najczęściej instalowanych (zwłaszcza na smartfonach) jest WhatsApp, który pozwala na prowadzenie rozmów tekstowych, głosowych czy czatów wideo. Zdarza się jednak, że użytkownicy chcą usunąć swoje konto i wszystkie związane z nim dane. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że wówczas samo usunięcie aplikacji z pamięci naszego urządzenia nie jest równoznaczne z usunięciem czy nawet zawieszeniem naszego konta. Jak więc w sposób definitywny usunąć konto w popularnym komunikatorze? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie poniżej.

Fotografia poglądowa

Przed usunięciem konta warto się zastanowić, czy na pewno chcemy to zrobić. Usuwanie danych może potrwać nawet 90 dni (poza niektórymi danymi, które jednak nie są powiązane z indywidualnymi identyfikatorami). Wszystkie pozostałe dane, wiadomości, archiwa czy kopie zapasowe zostaną definitywnie usunięte, a proces ten jest nieodwracalny.

Usuwanie konta na WhatsApp

W pierwszej kolejności należy uruchomić aplikację WhatsApp i upewnić się, że jesteśmy zalogowani na koncie, które chcemy usunąć. Następnie należy przejść do ustawień i wybrać zakładkę “Konto”, gdzie wybrać należy opcję dotyczącą usunięcia danych i konta. Aplikacja zapyta nas jeszcze o powody, dla których postanowiliśmy zrezygnować z aplikacji (wybrać możemy jeden z powodów, które wyświetlone zostaną w formie listy). Ostatnim krokiem jest potwierdzenie usunięcia konta. Warto dodać, że proces ten wygląda tak samo w przypadku WhatsAppa na wszystkich urządzeniach. Z powyższym poradnikiem usunięcie konta nie powinno stanowić więc żadnego problemu.

Sprawdź również aplikację Zedge.


Może zainteresują Cię także:


Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO