Szybki poradnik

Jak sprawdzić numer IP naszego komputera? Prosty i sprawdzony sposób dla użytkowników Windows

Dziś niemal w każdym mieszkaniu znaleźć można komputer lub inne urządzenie, które bez problemu łączy się z siecią. Pamiętać należy jednak, że internet rządzi się własnymi prawami i warto znać jak najwięcej jego sekretów, funkcji i zasad działania. Coraz więcej użytkowników jest w pełni świadomymi internautami i potrafi sprawdzić chociażby swój numer IP (ang. Internet Protocol address), który z kolei wykorzystywany jest w internecie i sieciach lokalnych do identyfikacji podpiętych do nich urządzeń. Jak sprawdzić nasz adres IP? 

Fotografia poglądowa

Adres IP możemy sprawdzić na co najmniej kilka sposobów – na przykład za pośrednictwem zainstalowanych aplikacji zewnętrznych. W prosty sposób możemy tego także dokonać bez dodatkowego oprogramowania.

Sprawdzanie adresu IP

W pierwszym sposobie należy odnaleźć na pasku zadań ikonkę odpowiadającą naszemu połączeniu internetowemu (bezprzewodowemu lub przewodowemu) i kliknąć na nią prawym klawiszem myszy. Wybrać teraz należy opcję „Otwórz ustawienia sieci i internetu” – „Centrum sieci i udostępniania”. Teraz wybrać należy naszą sieć i kliknąć przycisk „Szczegóły” – to tam znajdziemy między innymi nasz adres IP. Drugim sposobem jest wywołanie wiersza poleceń – w tym celu klikamy „Start” i odnajdujemy opcję „Uruchom”. W oknie dialogowym wpisać należy teraz formułę cmd – naszym oczom ukaże się wówczas czarne okienko. Wpisać w nim należy komendę ipconfig i zatwierdzić ją enterem. W okienku powinny pojawić się teraz dane naszej sieci – w tym numer IP. Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO