Holandia - co warto tam zobaczyć? Przewodnik turystyczny po Holandii.

Holandia, inaczej zwana Królestwem Niderlandów, to państwo, które położone jest w zachodniej Europie i południowej części Ameryki Północnej (Karaiby). Holandia jest monarchią konstytucyjną. Jest członkiem UE, NATO i ONZ. Holandia jest krajem, który ma dwie stolice – administracyjną, czyli Hagę oraz konstytucyjną – znany dobrze wszystkim Amsterdam. Jeśli ktoś z was wybiera się na wakacje – z całego serca możemy polecić Holandię, a w szczególności magiczny Amsterdam. Tego, co zobaczycie tam – nie zobaczycie nigdzie indziej. Dlatego przedstawiamy wam kilka miejsc, punktów, które powinniście sobie zaznaczyć, aby móc zobaczyć to, co najpiękniejsze w Holandii. Niektóre doskonałe dla miłośników przyrody, inne dla aktywnych ludzi, a jeszcze inne – dla tych, dla których kultura to coś niezwykle ważnego. Nie zabraknie możliwości dla nikogo!

1. Amsterdam

To jest miasto, którego nie wolno pominąć w swoim wyjeździe do Holandii. Mają tutaj swój balet, orkiestrę, liczne teatry, muzea i galerie. Na specjalne zobaczenie zasługuje Rijksmusem, czyli muzeum narodowe, które jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w Amsterdamie. Cenne działa sztuki – malarskie, ale także grafiki, rzeźba, sztuka użytkowa i rękodzieło.
Kolejną rzeczą, która przyciąga tutaj fale turystów jest Dom Anny Frank, które jest muzeum poświęconym właśnie jej. Autorce Dziennika Anne Frank. Była ona młodą żydówką, która z rodziną i znajomymi ukrywała się w pokojach na tyłu budynku przed nazistami, którzy prześladowali ich podczas II wojny światowej.
A może jednak Muzeum Vincenta Van Gogha – chyba nie trzeba tłumaczyć komu jest ono poświęcone i co można tam zobaczyć. A zbiór jest imponujący – 200 obrazów, 500 rysunków i 700 listów.
No i oczywiście mnóstwo rowerów, kawiarni, cofeeshopów. Nie odpuszczajcie sobie również wizyty w Dzielnicy Czerwonych Latarnii.

Amsterdam

2. Marken

To dawna osada rybacka, a obecnie jest przepiękną wioską, którą chętnie odwiedzają turyści. Niewielka wyspa, a na niej – charakterystyczne, ciemnozielone lub czarne, drewniane domki. Piękny krajobraz, który doskonale koresponduje z wodami otaczającymi wioskę. Można po niej podróżować na dwa wybrane sposoby – pieszo lub na rowerze. Zakazany jest tutaj bowiem ruch samochodowy.


3. Skansen Zaanse Schans

To miejsce, w którym kompletnie poczujecie niesamowity klimat Holandii. Przeniesiono tutaj praktycznie z całej Holandii starodawne wiatraki – każdy inny, pełniący swego czasu różne funkcje. Oprócz tego mnóstwo starych budynków, a tam kolejne ciekawostki. Możecie podejrzeć albo proces robienia serów holenderskich, albo wytwarzania sabotów – charakterystycznych, drewnianych chodaków.

Holandia

4. Park Keukenhof

Park pełen cebulowych kwiatów, a dokładniej tulipanów, z których słynie Holandia. To piękne, niezwykłe, a nawet wręcz magiczne miejsce, gdzie można obejrzeć ponad 7 milionów kwiatów, które posadzone zostały w taki sposób, aby tworzyły po wyrośnięciu najróżniejsze formacje. Najpiękniejszy ogród na całym świecie! Nawet jeśli sympatia do kwiatów jest ci obca – nie odpuszczaj sobie wizyty tutaj.

Holandia to kraj, w którym ludzie wydają się szczęśliwsi. W których rowery widać wszędzie, a kawy można napić się w każdym zakątku. Polecamy wam tę destynację na niesamowite, niezapomniane wakacje.


Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO