Dla fanów mocnego kina

„Gomorra” - kultowy włoski serial pojawi się na TVP Kultura

„Gomorra” to włoski serial kryminalny, który powstał w oparciu o książkę dziennikarza Roberto Saviano. Emitowana od 6 maja 2014 roku rodukcja od lat cieszy się wielką popularnością, nie tylko wśród rodzimych widzów. Okazuje się, że polscy widzowie, którzy nie mieli jeszcze okazji zapoznać się z przygodami serialowych bohaterów, niedługo otrzymają na to szansę. Niebawem na kanale TVP Kultura zostanie wyemitowany premierowy odcinek „Gomorry”. Władze stacji zapewniły już, że na antenie zostaną pokazane wszystkie odcinki kultowego serialu.

"Gomorra"/Materiały promocyjne

Pierwszy odcinek serialu „Gomorra” ukaże się na antenie TVP Kultura już w piątek, 12 czerwca, o godzinie 23:35.

O czym jest serial?

„Gomorra” to trzymająca w napięciu opowieść o życiu i mrocznych sekretach neapolitańskiej mafii. Akcja serialu rozgrywa się w Scampii – dzielnicy Neapolu pełnej ponurych i niebezpiecznych zakamarków, w której mieszka kamorra. Włoska mafia rządzi całym miastem i jego mieszkańcami. W pierwszym odcinku zobaczymy, jak do więzienia trafia jeden z przywódców przestępczej organizacji, Pietro Savastano. Pod jego nieobecność władzę w mafii chce przejąć trzydziestoletni Ciro Di Marzio, chociaż zasady rządzące kamorrą nie przewidują takiego rozwiązania. Jego wysokie ambicie narażają na niebezpieczeństwo całą jego rodzinę, ponieważ ma on dwóch groźnich rywali – żonę Savastano, Immę oraz Salvatore Conte. W serialu występują tacy aktorzy, jak między innymi Fortunato Cerlino, Marco D’Amore, Maria Pia Calzone i Marco Palvetti.

Lubicie historie kryminalne? Polecamy obejrzeć trzymające w napięciu thrillery „50 ocalonych” i „Podwójny kochanek”. Z pewnością spodoba wam się również utrzymany w komediowym charakterze „Agent z przypadku”.


Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO