Musicie je zobaczyć
Filmy dokumentalne - najlepsze produkcje. Te filmy dokumentalne musicie zobaczyć
-
17 listopada 2020
Filmy dokumentalne to szeroka kategoria różnych ekranizacji, w skład której wchodzą zarówno produkcje biograficzne, jak i historyczne, a także obyczajowe. Prezentujemy trzy ciekawe propozycje filmów dokumentalnych.
"Robin Williams: W mojej głowie”
Robin Williams był amerykańskim aktorem, znanym z takich produkcji, jak „Stowarzyszenie Umarłych Poetów”, „Fisher King”, „Buntownik z wyboru” oraz „Good Morning, Vietnam”. W 2014 roku mężczyzna popełnił samobójstwo. Do zdarzenia doszło niedługo po tym, jak Williams dowiedział się, że cierpi na chorobę Parkinsona, a jednocześnie był on uzależniony od alkoholu i narkotyków oraz miał depresję. Dokument HBO „Robin Williams: W mojej głowie” przedstawia życie i karierę jednego z najbardziej znanych aktorów, którego samobójstwo wstrząsnęło fanami na całym świecie. Film koncentruje się przede wszystkim na stylu aktorskim Robina Williamsa i jego wypracowanym warsztacie. Dodatkowo w produkcji znalazły się niepublikowane wcześniej materiały, także archiwalne, oraz wywiady z przyjaciółmi aktora. W ten sposób można zobaczyć człowieka z krwi i kości, który swoje życie poświęcił filmom i niesamowitym rolom.
Zdjęcie poglądowe
„Kochana mamusia nie żyje”
Film dokumentalny „Kochana mamusia nie żyje” przedstawia fragment życia Dee Dee Blanchard i jej córki Gypsy, która od dziecka wymagała nieustannej opieki matki i drogiego leczenia. Produkcja oparta została w całości na faktach, a w filmie udział wzięła sama Gypsy. Obraz prezentuje ważne momenty w życiu matki i córki, a także wstrząsającą tragedię. Pewnego dnia na światło dzienne wychodzi fakt, że Gypsy nigdy nie była chora, a matka żerowała na naiwności otaczających ją ludzi i brała od nich spore sumy pieniędzy. Gypsy zdecydowała się na to, aby zemścić się na matce, która zamknęła ją w domu, faszerowała lekami i odcięła od rówieśników. Ten film dokumentalny, który przedstawia straszną i trudną historię dwóch kobiet, zdecydowanie wart jest obejrzenia.
„Śpiączka: Coma”
Produkcja „Śpiączka: Coma” to film dokumentalny wyreżyserowany przez Liz Garbus. Bohaterami dokumentu jest czterech pacjentów, którzy w ostatnim czasie wybudzili się ze śpiączki. Te cztery osoby borykały się jednak ze skutkami urazów mózgu, a także przez długi czas nie potrafiły powrócić do życia codziennego. Dokument prezentuje zmiany zachodzące w życiu czterech bohaterów, rehabilitację i żmudne postępy. Garbus pokazuje, że okres rehabilitacji jest bardzo trudny zarówno dla bohaterów filmu, jak i ich bliskich, ponieważ zmiany są zwykle niewielkie, a poprawa następuje wolno. Na drodze do upragnionego zdrowia często występują także komplikacje, a ponadto dojść może do regresji do stanu wegetatywnego, przez co następuje utrata kontaktu z otoczeniem zewnętrznym. Produkcja „Śpiączka: Coma” bazuje na prawdziwych i trudnych historiach, przedstawiając życie realnych bohaterów.
ZOBACZ TAKŻE
Starsze artykuły
Lokalizacja i namierzanie telefonu. Jak namierzyć telefon bez wiedzy w...Wyszukiwarka chomikuj – sprawdź, co znajdziesz w serwisie
Kody do GTA V
Książka telefoniczna online. Abonenci TPSA, T-Mobile, PLUS, Orange i P...
Kto dzwonił? Czyj to numer? Co to za numer telefonu? Aktualizacja
Komentarze