Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Robin Williams kim jest? Wiek, wzrost, waga, żona, dzieci, choroba

wikimedia.org

Robin Williams był amerykańskim aktorem i komikiem, doskonale znanym z wielu swoich ról. Jest także laureatem Oscara za swoją rolę w dramacie "Buntownik z wyboru". Jak dobrze go znacie? 

Wszystko o: Robin Williams 

Pełne imię i nazwisko: Robin McLaurin Williams 
Data i miejsce urodzenia: 23 lipca 1951, Chicago 
Data i miejsce śmierci: 11 sierpnia 2014, Paradise Cay 
Zawód: komik, aktor, producent 
Partnerka: Valerie Velardi, Marsha Williams, Susan Schneider (żona od 2011-2014; do jego śmierci)
Dzieci: Zachary (1983), Zelda (1989), Cody (1991)
Wzrost: 170 cm 
Waga: brak informacji
Instagram: brak

Wczesne lata 

Urodził się w Chicago. Jego ojciec był menadżerem w Ford Motor Company, a matka modelką. Często, jako dziecko, był samotny, więc udawał, że żyje w swoim własnym, wymyślonym świecie. Uczęszczał do Detroit Country Day School w Beverly Hills. W 1969 roku ukończył Redwood High School w Larkspur. Studiował nauki polityczne na Claremont Men's College, a także na lekcje dramatu w College of Marin. Uczył się aktorstwa w Juilliard School w Nowym Jorku (1973-1976) i wtedy też zaczął zarabiać pierwsze pieniądze jako... mim. 


Kariera 

Z kabaretu i estrady, gdzie występował jako komik, trafił do telewizji. W 1978 roku obsadzono go w odcinku sitcomu "Szczęśliwe dni". Niedługo potem zaczął grać tytułowe role np. w komedii "Popeye" oraz "Świat według Garpa". Za rolę w "Goof Morning, Vietnam" zdobył Złoty Glob, a także nominację do Oscara czy BAFTA. Grał w takich produkcjach jak "Stowarzyszenie Umarłych Poetów", "Hook", "Fisher King" czy popularnych "Buntownik z wyboru" oraz "Pani Doubtfire". Za rolę psychoanalityka w "Buntowniku..." otrzymał Oscara w kategorii "Najlepsza rola drugoplanowa". 

Życie prywatne 

Pierwszą jego żoną była Valerie Velardi - tancerka i producentka. Poślubił ją 4 czerwca 1978 roku i byli małżeństwem do 6 grudnia 1988. Para doczekała się syna - Zachary'ego (1983). 30 kwietnia 1989 roku poślubił Marshę Garces Williams, jego osobistą asystentkę. Para miała córkę Zeldę (1989) oraz syna Cody'ego (1991). Para rozwiodła się w 2008 roku. Trzecią jego żoną była Susan Schneider, którą poślubił 23 października 2011 roku. Była jego żoną aż do śmierci (2014). 

11 sierpnia 2014 roku znaleziono go nieprzytomnego w domu, a w południe lokalnego czasu stwierdzono jego zgon. W toku śledztwa ustalono, że zmarł śmiercią samobójczą, poprzez powieszenie. Aktor zmagał się z głęboką depresją, uzależnieniem od alkoholu i narkotyków, a na krótko przed śmiercią wykryto u niego chorobę Parkinsona, chociaż sekcja zwłok wykazała, że cierpiał na DLB. 
Robin Williams – najlepsze filmy z udziałem aktora, które trzeba znaćRobin Williams, który zmarł w 2014 roku, był jednym z najpopularniejszych amerykańskich komików i aktorów. Aktor początkowo pracował w kabaretach. Dość szybko zaczął występować w komediowych programach i serialach telewizyjnych. Na wielkim ekranie zadebiutował w 1980 roku, gdy zagrał w komedii muzycznej roberta Altmana „Popeye”. Z czasem doczekał się wielu prestiżowych nagród. Za drugoplanową rolę w filmie „Buntownik z wyboru” otrzymał Oscara. Na swoim koncie ma również cztery Złote Globy, między innymi za rolę w filmie „Pani Doubtfire” i „Good Morning, Vietnam”. Spośród licznych produkcji, w których aktor wystąpił, tak naprawdę ciężko jest wybrać te najlepsze. Wybraliśmy więc pięć filmów, które z pewnością można uznać za jedne z ważniejszych jego w karierze:

1. „Good Morning, Vietnam”, reż. B. Levinson (1987)

Robin Williams w filmie „Good Morning, Vietnam” wcielił się w rolę niezwykle inteligentnego i dowcipnego spikera radiowego, Adriana Cronauera, który pracuje w wojskowej rozgłośni. Wszystkie prowadzone przez niego audycje z miejsca cieszą się ogromną popularnością, co wynika z faktu, że potrafi wyśmiać wszystko, nie wyłączając wojny w Wietnamie. Jego działalność jednak coraz mniej podoba się przełożonym, którzy wolą nie przekraczać pewnych umownych granic. Zaczynają się bowiem obawiać, że audycja zamiast podnieść morale żołnierzy, przyczyni się jedynie do ich rozluźnienia i zapomnienia o dyscyplinie. Wszystko zaczyna się komplikować, gdy w czasie audycji Cronauer zaczyna ujawniać wiadomości, które zostały odrzucone przez wojskową cenzurę.2. „Stowarzyszenie umarłych poetów”, reż. T. Schulman (1989)

Akcja filmu „Stowarzyszenie umarłych poetów” rozgrywa się w 1959 roku. Charyzmatyczny nauczyciel literatury, John Keating (Robin Williams) rozpoczyna właśnie pracę w ekskluzywnej i konserwatywnej szkole dla chłopców z Nowej Anglii. Panują tam surowe zasady, którym przewodzi hasło „Tradycja, honor, dyscyplina, doskonałość”. Keating nie zamierza jednak przestrzegać do końca panującej w szkole dyscypliny i wprowadza własne i niekonwencjonalne metody wychowawcze. Natychmiast zyskuje sympatię utalentowanych uczniów, którzy pod jego wpływem postanawiają reaktywować „Stowarzyszenie Umarłych Poetów”.

3. „Buntownik z wyboru”, reż. G. Van Sant (1997)

Film „Buntownik z wyboru" przedstawia historię Willa, który nie obnosi się ze swoją wiedzą i możliwościami. Jest szkolnym woźnym, który wolny czas spędza najchętniej z przyjaciółmi w okolicznych barach. Pewnego dnia uczniowie szkoły, w której pracuje Will, otrzymują od profesora matematyki (Robin Williams) wyjątkowo skomplikowane zadanie matematyczne. Woźny od razu je rozwiązuje, ale nikomu tego nie ujawnia. Gdy rozwiązuje kolejne zadanie, zostaje przyłapany przez nauczyciela. Jest on zafascynowany możliwościami Willa i chce wesprzeć jego dalszy rozwój. Okazuje się jednak, że Will nie jest typem zwykłego i grzecznego ucznia.4. „Przebudzenia”, reż. P. Marshall (1990)

Akcja filmu „Przebudzenia” rozgrywa się na Bronxie w 1969 roku. W okolicznym szpitalu psychiatrycznym rozpoczyna pracę dr Malcolm Sayer (w tej roli Robin Williams). Zajmuje się ofiarami epidemii śpiączkowego zapalenia mózgu, która wybuchła w latach dwudziestych. Chorzy już od kilkudziesięciu lat znajdują się w stanie katatonii i nie reagują na żadne bodźce. Dla większości personelu są niczym lalki, którymi trzeba codziennie się zajmować. Pewnego dnia dr Sayer przez przypadek odkrywa, jak może pomóc swoim pacjentom. Zaczyna prowadzić eksperymentalną terapię. Po pewnym czasie jeden z pacjentów zaczyna robić zaskakujące postępy. Wkrótce jednak pojawiają się poważne komplikacje.

5. „Między piekłem a niebem”, reż. V. Ward (1998)

„Między piekłem a niebem" aktor wcielił się w rolę Chrisa, który w młodości związał się z Annie. Ona została malarką, a on lekarzem pediatrą. Kochająca się para wiodła udane życie – pobrali się, urodziło im się dwoje dzieci, Iana i Marie. Wszystko runęło w gruzach, gdy pewnego dnia Ian i Marie wracając ze szkoły zginęli w wypadku samochodowym. Annie zaczyna popadać w depresję, a Chris stara się chronić żonę i ukrywać przed nią swój ból. Ich małżeństwo pomału się rozpada. Cztery lata później Chris również ginie w wypadku samochodowym i trafia do nieba, gdzie spotyka swoje dzieci.

Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO