Zobacz koniecznie

Czy warto kupić iPhone 11 w 2022 roku?

Mimo że marka Apple z roku na rok wypuszcza na rynek coraz nowsze smartfony, starsze modele nadal wzbudzają zainteresowanie wśród użytkowników telefonów. Najświeższe premiery często cechują się bardzo wysoką ceną czy wysokim poziomem parametrów, którego nie potrzebuje każdy przeciętny Polak, gdy wykorzystuje telefon w standardowy sposób. Dlatego spora grupa nadal zastanawia się, czy obecnie warto kupić iPhone'a 11.

| Artykuł partnerski

Materiały partnerów

iPhone 11 - atrakcyjna konstrukcja dla dzisiejszych użytkowników

Mimo że iPhone 11 miał swoją premierę w 2019 roku, dziś nadal wzbudza zainteresowanie wśród użytkowników smartfonów. Co istotne, po premierze modeli 14 oraz SE 3. generacji nadal stanowi najstarszy egzemplarz dostępny w oficjalnej sprzedaży na stronie producenta. Co sprawia, że po 3 latach od debiutu na rynku ten telefon nadal jest lubiany?

Model 11 to zaraz po serii X druga propozycja, która posiada większy ekran Liquid Retina dzięki zmniejszeniu ramek. Wpływa na to również rezygnacja z charakterystycznego okrągłego przycisku znajdującego się na dole w starszych iPhone'ach. Co istotne, wyświetlacz cechuje się wielkością standardową jak na smartfony ze stajni Apple. Jak więc widać, model 11 nie odstaje rażąco wyglądem od młodszych braci.

Dotychczasowi użytkownicy iPhone'a 11 podkreślają, że telefon po 3 latach od daty premiery nadal pracuje niezwykle płynnie - nawet w przypadku uruchomienia kilku aplikacji jednocześnie. To akurat zasługa 6-rdzeniowego procesora Apple A13 Bionic, który skutecznie dźwiga wszystkie procesy. Nie dziwi to fanów smartfonów logotypowanych nadgryzionym jabłkiem, ponieważ Gigant z Cupertino znany jest z produkcji chipów odznaczających się doskonałym działaniem nawet po kilku latach od debiutu urządzeń na rynku.

iPhone 11 - korzystna cena i wsparcie aktualizacyjne

iPhone 11 stanowi opłacalny wybór również ze względu na nieco niższą cenę niż w dniu premiery. 10 września 2022 roku zakup tego modelu wiązał się z wydatkiem rzędu 3600 zł. Natomiast dziś można cieszyć się tym egzemplarzem za kwotę nawet o 1000 zł niższą. To świetna wiadomość, biorąc pod uwagę dwa fakty. Po pierwsze - wartość na tym poziomie stawia iPhone'a 11 wśród najtańszych propozycji od Apple, co z pewnością ucieszy osoby marzące o posiadaniu własnego smartfona z nadgryzionym jabłkiem na pleckach. Po drugie - telefon nadal może pochwalić się solidnym wnętrzem oraz płynnym działaniem.

Co niezwykle istotne, Apple zapewnia wszystkim swoim urządzeniom 5-letnie wsparcie od daty premiery, aby użytkownicy mogli jak najdłużej cieszyć się najnowszymi wersjami systemu. Oznacza to, że iPhone 11 debiutujący w 2019 roku jeszcze przez 2 lata będzie otrzymywał nowe łatki oraz aktualizacje iOS'a. Warto nadmienić, że twórcy Androida nie mają szans w oferowaniu tak długiego wsparcia wszystkim urządzeniom, co sprawia, że Apple bezkonkurencyjnie wygrywa w tej kategorii.


Czy warto kupić iPhone'a 11 w 2022 roku? 

Nie da się ukryć, że biorąc pod uwagę powyższe czynniki, iPhone 11 nadal stanowi opłacalny zakup nawet w obliczu 3 lat, które przeminęły od jego premiery. Dzieje się tak za sprawą doskonałej kondycji komponentów, płynności działania, wyglądu przypominającego nowocześniejsze modele oraz nadal trwającego wsparcia aktualizacyjnego. Dlatego, jeśli szukasz w 2022 roku telefonu o tych cechach i w cenie porównywanej do zakupu smartfona z systemem Android, nie warto się dłużej zastanawiać.


Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO