Zamierzał zdetonować samochód-pułapkę

ABW udaremniło zamach terrorystyczny na terenie Puław? Maksym S. zatrzymany

Ryzyko zamachów terrorystycznych jest coraz większe – póki co Polska pozostawała jednym z nielicznych krajów w których nie doszło do żadnej takiej tragedii. Miało się to jednak zmienić – wszystko za sprawą Ukraińca – Maksyma S., który w Polsce przebywał od dwóch miesięcy, a od niedawna był islamistą, który przyjął imię Muhamat. Zradykalizował się, gdy udało mu się nawiązać kontakt z kilkoma obywatelami z Tadżykistanu.

Zdjęcie poglądowe

Całe szczęście to, co planował zostało udaremnione przez funkcjonariuszy ABW. Dzięki temu Puławy są bezpieczne.

ABW udaremniło zamach

Maksym rozważał atak terrorystyczny, którego miał dokonać w Puławach, a dokładniej w galerii handlowej. Służby stwierdziły, że jego pomysłem na atak terrorystyczny miało być zdetonowanie samochodu-pułapki. Miała być masakra, miało zginąć wiele ludzi. Maksym S. powoli gromadził ładunki wybuchowe, a także broń. Nie ustalono jednak czy miał być to atak samobójczy. ABW udało się zatrzymać podejrzanego w dniu 4 grudnia.

Przygotowania te polegały na wejściu w porozumienie z innymi osobami o radykalnych poglądach religijnych, wyrażaniu gotowości do przeprowadzenia zamachu terrorystycznego polegającego na zdetonowaniu samochodu pułapki w obiektach użyteczności publicznej oraz uzyskiwanie środków w postaci pieniędzy oraz broni 

- oświadczyła Prokuratura Krajowa w rozmowie z TVP.info

Podejrzany na razie spędzi w areszcie 3 miesiące i postawiono mu zarzuty: przygotowania do sprowadzenia zdarzenia zagrażającego życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach oraz formułowania gróźb karalnych. Gdyby udowodniono mu to wszystko – grozi mu do 5 lat więzienia.


Nadal jednak niektóre europejskie kraje mają się czym martwić – okazuje się, ze terroryści planują zaatakować w Wigilię i doprowadzić do rozlewu krwi. Na czym dokładnie ma to polegać? Hiszpańskie służby dotarły do tajnych wiadomości i okazuje się, że terroryści chcą doprowadzić do masakry w kilku europejskich krajach m.in. w Hiszpanii czy Francji.

Może zainteresują Cię także:


Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO