Nowy system nie przypadł ci do gustu?

Windows 11 - jak wrócić do Windows 10?

Windows 10 od niedawna oferuje swoim użytkownikom możliwość darmowej przesiadki na Windows 11. Większość użytkowników chwali sobie nowy system i docenia zmiany (na przykład w interfejsie czy w menu rozwijanym prawym klawiszem myszy). Nowy system nie wszystkim przyapdł jednak do gustu. Windows pozwala jednak na skorzystanie z dziesięciodniowego okresu karencji po instalacji 11-ki. W jego trakcie możemy cofnąć wersję lub główną aktualizację i to bez koneiczności przenoszenia wszystkich danych. Po dziesięciu dniach system usunie pliki kopii zapasowej - Windows 10 można wtedy zainstalować chociażby z płyty, pliku ISO czy dysku USB. 

Windows 10

Przywrócenie systemu jest banalnie proste - oczywiście pamiętać należy o 10-dniowym systemie prolongaty. W celu powrócenia do Windowsa 10 należy na początku znaleźć opcję Ustawienia. 

Jak wrócić do Windowsa 10?

Następnym krokiem powinno być przejście do opcji Windows Update, która znajduje się na dole listy po lewej stronie naszego monitora. Teraz wybieramy Opcje zaawansowane > Odzyskiwanie i klikamy w opcję Poprzednia wersja systemu Windows.

Przeniesieni zostaniemy wówczas do okienka, które poprosi o wskaznaie powodu naszej decyzji - zaznaczamy go i klikamy Dalej. Teraz wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Warto uzbroić się w cierpliwość - proces przywracania systemu może trochę potrwać. 

Sprawdź również - Jak zainstalować Windows 11?Komentarze


Dodaj komentarz

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO