Dwie szybkie metody

Jak zainstalować Windows 11?

Windows 11 to nowy system operacyjny, który już od kilku dni dostępny jest dla wszystkich zainteresowanych użytkowników. Proces instalacji - podobnie jak w przypadku "dziesiątki" - jest bardzo intuicyjny i nie należy do najtrudniejszych. Warunkiem jest spełenienie wymagań technicznych nowego systemu Microsoftu. W tym celu sprawdzić należ kondycję komputera - udostępniono w tym celu specjalne narzędzie. Jeśli nasz sprzęt spełnia wymagania, możemy zainstalować Windows 11 za pomocą Windows Update lub nośnika (w tym przypadku potrzebny będzie plik ISO. 

 

 

Windows 11 - instalacja przez Windows Update

To najprostszy sposób na uaktualnienie sytemu i cieszenie się nowym systemem. Wystarczy posiadać Windows 10 i zalogować się na swoje konto Microsoft. Teraz należy przejść do panelu Ustawień - tam z kolei wybieramy Aktualizacje i zabezpieczenia i wybieramy Windows Update. Sprawdzamy aktualizacje i naszym oczom powinna się wówczas ukazać informacja o przejści na Windows 11 - wystarczy wybrać opcję Pobierz i zainstaluj. Ostatnim krokiem jest zrestartowanie komputera.

 

Materiały prasowe

Windows 11 - instalacja z pliku ISO

W pierwszej kolejności należy pobrać obraz systemu Windows 11 w formie pliku ISO - dokonać tego można za ppśrednictwem Media Creator Tool dla Windows 11. Uruchamiamy program i wybieramy wersję systemu, która nas interesuje. Teraz należy wybrać nośnik (USB lub DVD). Wszystkie pliki potrzebne do instalacji zostaną teraz na niego przeniesione. Instalację możemy uruchomić zarówno z poziomu Windowska, jak i bootować system bezpośrednio z nośnika. 

 Komentarze


Dodaj komentarz

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO