Bądź na bieżąco

Radar burz, gdzie jest burza. Strona do sprawdzania burz

Niemal co roku doświadczamy różnorodnych i nierzadko gwałtownych zjawisk pogodowych, wśród których najgroźniejsze są burze. Towarzyszące im wyładowania atmosferyczne, porywy wiatru i gwałtowne opady sprawiają, że są one bezpośrednim zagrożeniem dla naszego mienia, zdrowia i życia. Nic więc dziwnego, że sporym zainteresowaniem cieszą się serwisy, które umożliwiają śledzenie burz i dają szansę przewidzenia, gdzie nastąpią najbardziej niebezpieczne zjawiska pogodowe.

Fotografia poglądowa

Burze możemy śledzić dzięki internetowi i pracy osób, które na bieżąco śledzą wyładowania atmosferyczne. Poniżej znajdziecie przykład serwisu internetowego i aplikacji mobilnej, które cieszą się w naszym kraju sporym zainteresowaniem.

Aplikacja Monitor Burz - sprawdzaj burze gdziekolwiek jesteś

Miłośnicy aplikacji mobilnych powinni zainteresować się programem Monitor Burz, który dostępny jest zarówno na telefony z Androidem, jak i z iOS. Aplikacja na bieżąco sprawdza mapy i wskazuje nam, gdzie obecnie trwają burze, a gdzie możemy ich się spodziewać w najbliższej przyszłości. Ustawić możemy w niej także specjalne powiadomienia, które ostrzegą nas przed zbliżającymi się opadami czy nadciągającą wichurą. Dzięki temu możemy zaplanować podróże, spacery, prace ogrodowe czy nawet zakupy. W sieci znajdziemy również całe serwisy internetowe, które poświęcone są tematyce burz i ich śledzenia.

Serwis skyradar.pl - śledź zjawiska pogodowe w sieci

Jednym z najpopularniejszych serwisów internetowych do śledzenia burz jest w naszym kraju skyradar.pl, gdzie znajdziemy zarówno aktualną sytuację burzową, jak i przewidywania i prognozy. Rozbudowany serwis poinformuje nas także o opadach, sile i kierunku wiatru, ciśnieniu atmosferycznym, temperaturze wody, pożarach, wilgotności czy jakości powietrza. Dzięki temu po kilku kliknięciach możemy uzyskać kompleksową wiedzę na temat pogody zarówno w naszej okolicy, jak i w wybranej części kraju. Warto dodać, że zarówno wspomniana aplikacja, jak i serwis mają w swoim zanadrzu jeszcze wiele opcji, które warto sprawdzić na własną rękę. A może macie własne aplikacje i pomysły, które warto sprawdzić przy okazji śledzenia burz?

Sprawdź również aplikację Anti Stalker


Może zainteresują Cię także:


Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO