Dla fanów anonimowości

ProtonMail – szyfrowana i bezpieczna poczta. Czy ProtonMail jest darmowy i jakie funkcje oferuje użytkownikom?

Poczta elektroniczna to dziś jedna z najpopularniejszych form kontaktu w sieci. Skrzynki mailowe służą nam w pracy czy szkole – za ich pomocą łatwo wymienimy też pliki czy zdjęcia ze znajomymi. Niekwestionowanym liderem tej gałęzi komunikacji jest Google, którego Gmail obsługuje dziś większość kont na świecie. Nie oznacza to jednak, że brakuje rozsądnych alternatyw, które pozwalają na chociażby zwiększenie naszego bezpieczeństwa czy wysyłanie szyfrowanych wiadomości. Dobrym przykładem jest tutaj ProtonMail, który wydaje się być coraz popularniejszy wśród miłośników anonimowości w sieci. Jak działa i czy jest darmowy? Poniżej znajdziecie odpowiedzi na te pytania. 

ProtonMail

ProtonMail stawia przede wszystkim na bezpieczeństwo. Wszystkie serwery znajdują się w Szwajcarii. Zasady funkcjonowania skrzynki i jej polityka prywatności oparte są więc o surowe szwajcarskie prawo. 

ProtonMail – cena, funkcje i możliwości

Warto zaznaczyć, że skrzynkę mailową ProtonMail można założyć za darmo – wersja FREE jest jednak dość ograniczona i oferuje użytkownikom ograniczone wsparcie, 150 wiadomości dziennie i 500 GB przestrzeni dyskowej w chmurze. Wersja PLUS (4 euro / miesiąc) to już między innymi 1000 wiadomości dziennie, 5 GB przestrzeni dyskowej, możliwość korzystania z własnej domeny, wysyłanie szyfrowanych wiadomości, korzystanie z nawet 5 aliasów mailowych czy pełne wsparcie. Wersja VISIONARY (24 euro / miesiąc) to natomiast pełna funkcjonalność ze wszystkimi rozbudowanymi opcjami – w tym dostęp do usługi ProtonVPN. ProtonMail swoim użytkownikom zapewnia szyfrowanie end-to-end, w pełni anonimową pocztę elektroniczną (przy rejestracji nie są niezbędne dane osobowe) i nowoczesny, a jednocześnie funkcjonalny, wygląd skrzynki. Wydaje się to więc rozsądna alternatywa dla użytkowników znudzonych lub rozczarowanych innymi skrzynkami mailowymi – zwłaszcza, że skorzystać można z darmowej wersji. Korzystacie z ProtonMail? Podzielcie się z innymi swoimi spostrzeżeniami i uwagami. 

Sprawdź również inne usługi poczty internetowej - O2, WP czy GmailKomentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO