Największy hamburger świata

Hamburgery na stałe zagościły w rekordach Guinessa. Bije się rekordy w jedzeniu jak największej ich ilości na czas, w rzucie nimi na jak największą odległość, w przygotowaniu jak najdłuższego, najwyższego burgera, ale oczywiście ojcem chrzestnym wszystkich kategorii jest stworzenie największego z nich.

Aktualny rekord został pobity 9 lipca w Bawarskim mieście Pilsting. Grupa przyjaciół – Tom Reicheneder, Rudi Dietl, Josef Zellner, Hans Maurer i Christian Dischinger – w 2017 r. W ponad godzinę, wykorzystując nietypowe w kuchni sprzęty takie jak podnośnik widłowy, czy mały dźwig złożyli olbrzymiego hamburgera ważącego 1164,2kg. Całkowity proces trwał znacznie dłużej, olbrzymi kotlet z 1000kg wołowiny przez prawie 10 godzin grillowano na specjalnej, olbrzymich rozmiarów maszynie. Przygotowywanie przebiegło również pod okiem inspektora sanitarnego.

 Oczywiście taka ilość jedzenia nie mogła się zmarnować, więc po uzyskaniu oficjalnego potwierdzenia pobicia rekordu i aprobaty inspektora burger został pocięty na 3000 porcji, a dochód z jego sprzedaży trafił na domy dziecka w Bawarii.


Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO