Usługa się rozwija

Facebook Gaming – nowe narzędzia dla graczy i streamerów

Gry komputerowe są dziś jedną z najpopularniejszych form rozrywki – sporo czasu spędzamy także na internetowych portalach społecznościowych. Nic więc dziwnego, że naturalnym skutkiem ich popularności była pewnego rodzaju symbioza, która doprowadziła do pojawienia się na Facebooku streamów z gier. Na platformie regularne transmisje prowadzi wielu twórców – teraz platforma zdecydowała się wyjść nieco naprzeciw oczekiwaniom coraz większej grupy odbiorców. Okazuje się, że już niedługo będzie możliwa większa integracja pomiędzy twórcami i ich widzami. Facebook pracuje bowiem nad pewnym rozwiązaniem, które pomoże graczom z całego świata. 

Facebook gaming

Mowa o pakiecie usług, który kryje się pod nazwą „ Streamer Fan Groups”. Ma on jeszcze zwiększyć integrację w ramach wspomnianego wcześniej Facebook Gaming. Jak dokładnie będzie funkcjonować nowa usługa?

Streamer Fan Groups – co nowego?

Facebook zapowiada, że funkcje mają zmierzać do komunikacji w ramach specjalnych pokojów – każdy z nich ma być kierowany do konkretnej grupy graczy i miłośników wirtualnej rozrywki. Komunikację i szybką nawigację mają ułatwić tematyczne czaty, specjalne pokoje czy hashtagi, które pozwolą szybko przefiltrować dane treści. Łatwiejsza ma się stać także znalezienie graczy, z którymi wspólnie możemy się bawić w konkretnych tytułach – odbywać się to ma za pośrednictwem specjalnych postów. Twórca będzie miał także możliwość udostępnić na grupie rozpoczynającą się transmisję – jej członkowie otrzymają natomiast stosowne powiadomienie. Wiele wskazuje więc na to, że Facebook upodobni się nieco do Discorda. Czy gracze będą zadowoleni z nowych funkcji i możliwości? Prawdopodobnie przekonamy się o tym już wkrótce. 

Sprawdź również - ważny wyrok TSUE w sprawie torrentów.


Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO