Czy różnica wieku w związku to problem? Te sławne pary tego nie czują

Czy ktoś kiedyś zastanawiał się dlaczego niektórzy wchodzą w związki, w których jedna ze stron jest młodsza / starsza? (Zależy w którą stronę zastanawiamy się nad tym). Dla niektórych jest to sprawa całkowicie naturalna, a inni ludzie mają z tym wielki problem. Wynika to z faktu różnych preferencji, upodobań i innego spojrzenia na miłość, zaangażowanie i związek. Dla innych partner, który będzie 10 lat starszy będzie spełnieniem marzeń, dla innych to będzie okropne i niezrozumiałe. I tak samo jak jedni będą to rozumieli, inni będą potępiać. Dlaczego jednak postanawiamy tworzyć związki, w których wyraźna jest różnica wiekowa?

Sprawdź także: dopasowanie seksualne na podstawie znaków zodiaku

Kiedy ona jest młodsza, a on starszy

Złośliwi powiedzieliby, że to kwestie finansowe („on taki bogaty – pewnie łasa na kasę”) lub że mają podłoże emocjonalne i silnie wiążą się z przeszłością kobiety („pewnie odbija sobie miłość ojca”). On zapewne od tych bardziej kąśliwych usłyszałby, że to problem wynikający z wieku („kryzys wieku średniego”). A może w rzeczywistości to nieco prostsze? Na przykład ona zobaczyła w nim odpowiedniego partnera do rozmowy? Kogoś odpowiedzialnego, dorosłego, z ciekawym spojrzeniem na świat? Nie traktuje go ani jak swojego ojca, ani jak bankomat. Po prostu kocha to, że jest… dojrzały. Może ciężko o takiego partnera wśród jej rówieśników?
Pazurowie
A może on był zawsze bardzo aktywny, miał dużo werwy i żadna kobieta w jego wieku nie umiała za nim nadążyć? Niezależnie od tego, co kierowało nimi przy wyborze siebie nawzajem – mają takie samo prawo być szczęśliwymi, jakie mieliby, gdyby oboje mieli po 18 albo oboje byli w średnim wieku.
Dziwnym jest to, że ludzie myślą bardzo… zero-jedynkowo. Na pewno któreś z nich jest jakimś pasożytem bytującym na drugim. A może w rzeczywistości to symbioza?
Przykładów na pary, gdzie ona jest młodsza, a on starszy jest pełno m.in. Ścibakówna i Englert, Żebrowscy czy Urbańska i Józefowicz, albo nawet Pazurowie. A rekordowa różnica w wieku zauważalna była u Łapickich – było to 60 lat i ludzie nie dawali im żyć. Wszędzie roiło się od okropnych komentarzy, wulgarnych i odrażających. „Ona była tylko pazerna na kasę i na pewno chciała go zabić”. A co jeśli ci ludzie odebrali im ostatnie chwile szczęścia i spokoju takim dogadywaniem?

Sprawdź także: jak szukać miłości w Internecie?


Kiedy on jest młodszy, a ona starsza

„Pewnie chce się na niej nauczyć uprawiać seksu”, „pewnie utrzymanek”. „Pewnie się odgrywa na swoim mężu”. Dlaczego? Czy to jest jeszcze gorsze, że młodszy mężczyzna zainteresował się starszą kobietą? Może jest dojrzała, ale może jednocześnie ma w sobie wigor i werwę dziecka? Może uwielbia wyzwania, których nie wykazują mniej odważne, młodsze koleżanki? Może jest jakikolwiek inny powód, dla którego są razem? Swego czasu Stramowski, który jest młodszy o 10 lat od Warnke wytknął młodszym dziewczynom, że stylizują się na „starsze panie”, a Kasia ma pełno świeżości i spontaniczności. I to go w niej urzekło.
To nie jedyny przykład – taki związek tworzy również Shakira i Pique, Kożuchowska i Wróblewski, a także ci, którym ostatnio dostaje się najbardziej, czyli Macronowie. Dama Francji nieustannie posądzana jest o najróżniejsze rzeczy i wyśmiewana, zupełnie jak jej mąż, właśnie z racji 24 lat różnicy, jaka jest między nimi.
Macronowie
Dlaczego ludzie w ogóle oceniają miłość, która zniesie wszystko? Która jest absolutnie ponad podziałami? Dla niej nie ma znaczenia czy ktoś jest niski, wysoki, nie ma nogi, jest niewidomy czy jest tej samej płci. Przestańmy oceniać innych, dajmy im kochać w spokoju i jednocześnie żyjmy swoim życiem, chwytając garściami. Czy myślicie, że kiedyś te wszelkie komentarze, które wyszydzają czyjś sposób na kochanie się skończą?

Sprawdź także: czy warto zrobić sobie przerwę w związku?

Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO