Gdzie obejrzeć

Życie Carlita
"Życie Carlita" to pełnometrażowy film z gatunku kryminału, produkcji USA. Reżyserem jest genialny Brian de Palma, twórca m.in. Człowieka z blizną, zaś scenariusz stworzył David Koepp, w oparciu o powieść „Carlito’s Way i After Hours”, autorstwa Edwina Torresa. Wytwórniami odpowiedzialnymi za film były: Universal Pictures, Epic Productions i Bregman/Baer Productions, zaś dystrybutorem – Vision. Światowa premiera odbyła się 10 listopada 1993r. Film spotkał się z dobrym przyjęciem widzów i krytyków, nominowano go do dwóch nagród Złotych Globów, jednak dopiero po latach zyskał status klasyka i do dziś zajmuje szczytowe miejsca w rankingach swojego gatunku. Doczekał się również kontynuacji, a w zasadzie filmu opisującego historię Carlito przed pójściem do więzienia – Życie Carlita: Początek – z 2005 roku.

Tytuł oryginalny: Carlito's Way
Gatunek: Gangsterski
Reżyseria: Brian De Palma
Scenariusz: David Koepp
Rok premiery: 1993
Kraj: USA

 

Materiały promocyjne filmu

Życie Carlita – opis fabuły

To historia jednego z największych bossów mafii narkotykowej – Carlita Brigante. Przez lata królował on w przestępczym półświatku, powiększając swoje wpływy i narkotykowe imperium. Trafił jednak do więzienia, lecz dzięki działaniom swojego prawnika, uzależnionego od kokainy Deana, wyszedł po pięciu z trzydziestu zasądzonych mu lat odsiadki. Po odzyskaniu wolności całkowicie zmienia swoje podejście do życia. Nie chce już prowadzić nielegalnych działalności, ani nic związanego z jego poprzednim życiem. Wchodzi w spółkę z właścicielem latynowskiego klubu, „El Paradiso”. Ma teraz jasny cel – zdobycie legalnych pieniędzy, by wejść w spółkę z poznanym w więzieniu przyjacielem. Świat, z którego pochodzi nie daje mu jednak tak łatwo odejść. Wokół Carlita kręcą się młodociani przestępcy, którzy chcą wznieść się na wyżyny, oraz wracają starzy znajomi, którzy nie wierzą w zmianę niegdysiejszego narkotykowego bossa. Prawdziwym zagrożeniem dla jego duszy okaże się jednak kto inny… Film obecnie nie znajduje się niestety w ofercie żadnego z wiodących serwisów streamingowych. 

Życie Carlita – obsada

Al Pacino – Carlito Brigante
Sean Penn – David Kleinfeld
Penelope Ann Miller – Gail
John Leguizamo – Benny Blanco
Ingrid Rogers – Steffie
Luis Guzmán – Pachanga
James Rebhorn – Norwalk
Joseph Siravo – Vinnie Taglialucci
Viggo Mortensen – Lalin
Richard Foronjy – Pete Amadesso

W filmie wystąpił między innymi Sean Penn, którego oglądać możemy także między innymi w filmach Wszystkie odloty Cheyenne'a czy Rzeka tajemnic.

Może zainteresują Cię także:

Podobne filmy i seriale

Oceniam jako:

Ocena użytkowników: ŚredniKomentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO