Kim jest?

Julia Kamińska – serialowa Ula Cieplak. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, partner

AKPA

Julia Kamińska jest polską aktorką, scenarzystką, piosenkarką i germanistką. Największą popularność przyniosła jej rola głównej bohaterki w serialu „BrzydUla”. Znana jest również z wielu innych produkcji filmowych i telewizyjnych, takich jak „Narzeczony na niby”, „Na Wspólnej” czy „Mniejsze zło”. W 2010 roku wraz z Rafałem Maserakiem wygrała „Taniec z gwiazdami”. Wiecie o niej wszystko?

Wszystko o: Julia Kamińska

Pełne imię i nazwisko: Julia Małgorzata Kamińska
Data i miejsce urodzenia: 13 listopada 1987, Gdańsk
Zawód: aktorka
Partner: Lew Murzenka (2005-2009), Piotr Jask (2009-)
Dzieci: brak
Wzrost: 170 cm
Waga: 63 kg
Instagram: @_julia_kaminska_


Kariera

Julia Kamińska ukończyła germanistykę na Uniwersytecie Gdańskim. W 2008 roku otrzymała rolę tytułowej bohaterki w serialu komediowym „BrzydUla”. Nagrała również wtedy utwór „Tyle słońca w całym mieście”, który został wykorzystany w czołówce serialu. Występ w produkcji zapewnił jej ogólnopolską rozpoznawalność i w 2010 roku otrzymała Telekamerę w kategorii aktorka. W tym samym roku wzięła udział w programie „Taniec z gwiazdami”, w którym na parkiecie towarzyszył jej Rafał Maserak – wspólnie wygrali jedenastą edycję programu. W 2013 roku o aktorce zrobiło się głośno za sprawą sesji zdjęciowej do magazynu CKM. Kamińska otrzymane za udział w niej pieniądze przeznaczyła na cele charytatywne. Aktorka znana jest również z wielu popularnych produkcji, takich jak „Na dobre i na złe”, „Singielka”, „Na Wspólnej”, „Barwy szczęścia”, „Być jak Kazimierz Deyna” czy „Ja wam pokażę!”.

Życie prywatne

Aktorka w latach 2005-2009 była związana z Lwem Murzenką, z którym grała w serialu „BrzydUla”. Od 2009 roku jest w związku ze starszym o 21 lat scenarzystą Piotrem Jaskiem.

Kontakt, numer telefonu, adres zamieszkania, adres email

Dodaj komentarz2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO