Gdzie obejrzeć

John Wick
"John Wick" to pełnometrażowy film akcji gatunku neo-noir produkcji USA. Reżysereami odpowiedzialnymi są Chad Stahelski i David Leitch. Scenariusz to dzieło Dereka Kolstada. Wytwórnią tej produkcji jest Thunder Road Pictures, która jest również jej dystrybutorem. Światowa premiera miała miejsce 9 września 2014 rolku. Film spotkał się z bardzo dobrym odbiorem. Rasowy film gatunku neo noir nie zdobył większych wyróżnień, mimo to na stałe wpisał się do grona kultowych tytułów tego gatunku. Budżet w wysokości 20 mln USD dał zarobek w wysokości 90 mln $.

Tytuł oryginalny: John Wick
Gatunek: Thriller / Akcja
Reżyseria: David Leitch / Chad Stahelski
Scenariusz: Derek Kolstad
Rok premiery: 2014
Kraj: USA / Chiny

Materiały promocyjne filmu

John Wick – Opis fabuły

To historia jednego z najlepszych płatnych zabójców w historii. John Wick to postać, która zasłynęła w świecie brudnych interesów jako specjalista od zadań niewykonalnych. Jego cechy charakteru – niezłomność, skupienie w połączeniu z zabójczym wyszkoleniem przez lata wypracowały mu markę anioła śmierci. Kiedy ktoś znajdował się na jego celowniku, nie było dla niego ratunku. Postanowił jednak zmienić swoje życie i porzucić dotychczasową ścieżkę płatnego zabójcy, gdy poznał swoją żonę. Niestety, los pokrzyżował jego plany. Karma wróciła do niego w postaci śmiertelnej i nieuleczalnej choroby ukochanej. Kiedy nastał dzień jej śmierci, jego życie wypełniła pustka. Ostatnim prezentem, otrzymanym już po śmierci zmarłej była suczka, która miała pomóc zaleczyć rany i odzyskać normalne życie. Przypominała mu o jego utraconej miłości, więc postawił ją ponad wszystko inne. Niestety, pewnego dnia wdał się w zatarg z synem jednego z najbardziej wpływowych gangsterów w okolicy – Viggo. Młody i nierozważny chłopak, nie wiedząc z kim ma do czynienia, włamał się do domu Johna i ukradł jego ukochany samochód oraz uśmiercił psa. Dla człowieka z zasadami i krwawiącym po śmierci żony sercu to było za dużo. Powrócił do swojego drugiego życia i wypowiedział wojnę zabójcy suczki. Na nic zdały się prośby jego ojca i próby kosztownych odszkodowań. Zasady to zasady, a za krew płaci się krwią. Kiedy John Wick postanowi kogoś zabić, prędzej zginie sam niż zmieni zdanie... Film obecnie dostępny jest za pośrednictwem streamingowego serwisu Cineman. 

John Wick – opis fabuły

Keanu Reeves jako John Wick
Michael Nyqvist jako Viggo Tarasov
Alfie Allen jako Iosef Tarasov
Willem Dafoe jako Marcus
Dean Winters jako Avi
Adrianne Palicki jako Panna Perkins
Omer Barnea jako Gregori
Toby Leonard Moore jako Victor

Keanu Reeves wystąpił w wielu świetnych produkcjach - aktora podziwiać możemy między innymi w filmach Speed: Niebezpieczna prędkość czy Adwokat diabła.

Może zainteresują Cię także:

Podobne filmy i seriale

Oceniam jako:

Ocena użytkowników: ŚredniKomentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO