Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Willem Dafoe - najlepsze filmy, w których zagrał. Top 5 najważniejszych i najlepszych ról. Życiorys, data urodzenia, wiek, wzrost, Instagram

"Lighthouse"/Materiały prasowe

Willem Dafoe to amerykański aktor, w którego żyłach płynie irlandzka, szkocka, angielska i niemiecka krew. Karierę rozpoczynał wraz z eksperymentalną trupą Theater X, z którą w latach siedemdziesiątych występował w Chicago, Denver i Europie. Na dużym ekranie zadebiutował w 1980 roku w westernie „Wrota niebios”, w którym wystąpił u boku Christophera Walkena. Kolejną ważną dla niego produkcją była „Zagadka nieśmiertelności” z 1983 roku, z Catherine Deneuve, Susan Sarandon i Davidem Bowiem w rolach głównych. Wkrótce aktor zaczął występować w największych hollywoodzkich produkcjach, takich jak „Pluton”, „Ostatnie kuszenie Chrystusa” czy „Dzikość serca”. Szczególną popularność przyniosła mu rola Normana Osborna w filmach z serii „Spider-Man”. Aktor był czterokrotnie nominowany do Oscara i wielokrotnie do Złotego Globu oraz do nagrody BAFTA. W 2001 roku otrzymał Saturna za rolę w „Cieniu wampira”. Przedstawiamy kilka produkcji z udziałem Willema Dafoe, które należą do najważniejszych w jego karierze.


Willem Dafoe – najlepsze filmy

1. „Van Gogh. U bram wieczności”, reż. J. Schnabel (2018)
2. „Antychryst”, reż. L. Von Trier (2009)
3. „Lighthouse”, reż. R. Eggers (2019)
4. „Święci z Bostonu”, reż. T. Duffy (1999)
5. „Spider-Man”, reż. S. Raimi (2002)

Macie już za sobą wszystkie filmy z naszej listy? W takim razie koniecznie obejrzyjcie kolejne niesamowite produkcje z udziałem Willema Dafoe - „Grand Budapest Hotel” oraz „Morderstwo w Orient Expressie”. Warto zobaczyć też film „Aquaman”, w którym aktor wystąpił wraz z Jasonem Momoą.


Może zainteresują Cię także:
Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO