Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Willem Dafoe. Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci, filmy i seriale

flickr.com

Willem Dafoe to amerykański aktor filmowy i teatralny, doskonale znany np. ze swojej roli w filmie "Van Gogh. U bram wieczności". Zobaczcie, jak wiele o nim wiecie. 

Wszystko o: Willem Dafoe 

Pełne imię i nazwisko: William James "Willem" Dafoe 
Data i miejsce urodzenia: 22 lipca 1955, Appleton 
Zawód: aktor 
Partnerka: Elizabeth LeCompte (1977-2004; rozstanie), Giada Colagrande (żona 2005-obecnie)
Dzieci: Jack (1982)
Wzrost: 175 cm  
Waga: ok. 78 kg
Instagram: brak 

Wczesne lata 

Urodził się jako siódme z ośmiorga dzieci pielęgniarki i chirurga. Swoje imię "Willem" otrzymał w szkole średniej Appleton East High School, ale dyplom odebrał w Lawrence University. Studiował na University of Wisconsin na wydziale dramatycznym, ale zrezygnował przed samym końcem twierdząc, że więcej nauczy się jako aktor. W 1997 roku przeprowadził się do Nowego Jorku. 


Kariera 

Swoją karierę rozpoczął występem w filmie "Wrota niebios" w 1980 roku. Dwa lata później zagrał w "Niekochanej" i "Zagadce nieśmiertelności". Jego głośne kreacje aktorskie to te w filmach "Pluton", "Ostatnie kuszenie Chrystusa" czy "Dzikość serca". Zagrał także w takich produkcjach jak "Speed 2: Wyścig z czasem", "Lighthouse" czy "Van Gogh. U bram wieczności". Więcej o jego karierze przeczytacie niżej. 

Życie prywatne 

Od 1977 roku był w nieformalnym związku z Elizabeth LeCompte, z którą doczekał się syna Jacka (1982). Para rozstała się w 2004 roku. W 2005 roku Dafoe poślubił Giadę Colagrande. 


Willem Dafoe – najlepsze filmy i seriale 

Willem Dafoe to amerykański aktor, w którego żyłach płynie irlandzka, szkocka, angielska i niemiecka krew. Karierę rozpoczynał wraz z eksperymentalną trupą Theater X, z którą w latach siedemdziesiątych występował w Chicago, Denver i Europie. Na dużym ekranie zadebiutował w 1980 roku w westernie „Wrota niebios”, w którym wystąpił u boku Christophera Walkena. Kolejną ważną dla niego produkcją była „Zagadka nieśmiertelności” z 1983 roku, z Catherine Deneuve, Susan Sarandon i Davidem Bowiem w rolach głównych. Wkrótce aktor zaczął występować w największych hollywoodzkich produkcjach, takich jak „Pluton”, „Ostatnie kuszenie Chrystusa” czy „Dzikość serca”. Szczególną popularność przyniosła mu rola Normana Osborna w filmach z serii „Spider-Man”. Aktor był czterokrotnie nominowany do Oscara i wielokrotnie do Złotego Globu oraz do nagrody BAFTA. W 2001 roku otrzymał Saturna za rolę w „Cieniu wampira”. Przedstawiamy kilka produkcji z udziałem Willema Dafoe, które należą do najważniejszych w jego karierze.

1. „Van Gogh. U bram wieczności”, reż. J. Schnabel (2018)
2. „Antychryst”, reż. L. Von Trier (2009)
3. „Lighthouse”, reż. R. Eggers (2019)
4. „Święci z Bostonu”, reż. T. Duffy (1999)
5. „Spider-Man”, reż. S. Raimi (2002)

Macie już za sobą wszystkie filmy z naszej listy? W takim razie koniecznie obejrzyjcie kolejne niesamowite produkcje z udziałem Willema Dafoe - „Grand Budapest Hotel” oraz „Morderstwo w Orient Expressie”. Warto zobaczyć też film „Aquaman”, w którym aktor wystąpił wraz z Jasonem Momoą.

Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO