Gdzie obejrzeć

Mistrzowie dyktand
Filmy dokumentalne przyzwyczaiły nas do poruszania bardzo różnorodnej tematyki. Niejednokrotnie opowiadają one o rzeczach, o których statystyczny człowiek nie ma bladego pojęcia. Dzięki tego rodzaju produkcjom mamy szansę poszerzyć nasze horyzonty i zapoznać się z zupełnie nowymi zagadnieniami. Świetnym przykładem jest tutaj dokument „Mistrzowie dyktand”. 

Tytuł oryginalny: Spelling the Dream
Gatunek: Dokumentalny
Reżyseria: Sam Rega
Scenariusz: Sam Rega
Kraj: USA
Rok: 2020

Materiały prasowe Netflix

Opis filmu

Film „Mistrzowie dyktand” skupia się na konkursie Scripps National Spelling Bee, który przez ostatnie kilkanaście lat zdominowali uczestnicy o hinduskim pochodzeniu. Pozornie prosty konkurs staje się dla nich czymś w rodzaju olimpiady, do której starannie przygotowują się przez lata. Film skupia się na losach czterech uczestników elitarnego konkursu i śledzi ich przygotowania, sukcesy i porażki. W produkcji nie mogło zabraknąć także głosów ekspertów i sław – wśród nich znaleźli się między innymi Sanjay Gupta, Fareed Zakaria, Kevin Negandhi czy Hari Kondabolu. Film analizuje niesamowite sukcesy hinduskiej społeczności i sprawdza, jak duże znaczenie mają one dla uczestników tego nietypowego konkursu. Film obejrzeć można na Nefliksie – poniżej natomiast znajdziecie zwiastun i obsadę filmu „Mistrzowie dyktand”.

Obsada

Sanjay Gupta
Jacques Bailly
Hari Kondabolu
Nupur Lala
Akash Vukoti
Fareed Zakaria

Jesteś fanem filmów dokumentalnych i biograficznych? W naszym serwisie znajdziesz opisy setek z nich. Polecamy szczególnie filmy Królestwo, Ostatnia rodzinaWałęsa. Człowiek z nadziei.

Może zainteresują Cię także:

Podobne filmy i seriale

Oceniam jako:

Ocena użytkowników: ŚredniKomentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO