Podobne filmy i seriale znajdziesz na samym dole

Na wspólnej online - opis serialu, obsada, odcinki, zwiastun, sezony. Gdzie oglądać? Opinie, opis fabuły, obsada, jak się kończy, podobne filmy i seriale

Na Wspólnej – polski serial telewizyjny, emitowany w telewizji TVN od 27 stycznia 2003 roku. To polski odpowiednik międzynarodowego formatu firmy Fremantle. Pierwowzór to niemiecki serial dzienny Unter Uns, emitowany od 1994r. W RTL. Na Wspólnej kilkukrotnie zmieniało godzinę emisji. Pierwotnie serial oglądać można było od poniedziałku do piątku o 20.10. Dziś, ze względu na malejącą oglądalność emitowany jest od poniedziałku do czwartku o godzinie 20.05. Rekordowa ilość oglądających padła 22 listopada 2007r. - 5 mln widzów. Obecnie każdy odcinek ogląda około 2 miliony osób.

Tytuł oryginalny: Na wspólnej 
Gatunek: Dramat / Obyczajowy
Twórcy: Wojciech Adamczyk / Ryszard Bugajski / Jacek Filipiak / Cezary Nowicki / Filip Zylber / Robert Wichrowski / Stanisław Kuźnik
Rok premiery: 2003
Kraj: Polska
Platforma: Player.pl /  VOD.pl

Materiały promocyjne serialu

Na wspólnej - opis fabuły

Głównym wątkiem są losy przyjaciół, niegdysiejszych wychowanków domu dziecka, którzy jako dorośli ludzie połączyli siły i założyli spółdzielnię mieszkaniową apartamentowca przy tytułowej ulicy Wspólnej w Warszawie. Piosenkę tytułową do telenoweli zaśpiewał Krzysztof Krawczyk i jest ona aktualnie emitowana przed każdym odcinkiem. Melodię do niej skomponował Krzesimir Dębski i Grzegorz Daroń, zaś tekst napisał Andrzej Ignatowski. W oparciu o serial powstała specjalna książka kucharska Elżbiety Bogusławskiej – Przybysz pt. Kuchnia na Wspólnej. Pokazane jest w niej życie bohaterów dosłownie od kuchni. Czytelnik pozna zwyczaje i upodobania kulinarne bohaterów w ich domach oraz barze Na Wspólnej. Serial obejrzeć można za pośrednictwem serwisów Player.pl czy VOD.pl.

 


Na wspólnej - zwiastun

Na wspólnej - obsada

Liczba grających w serialu aktorów w trakcie kilkunastu lat emisji urosła do kilkuset osób. Wymieniliśmy część, która znana jest najbardziej i występuje najdłużej.

Grażyna Wolszczak jako Basia Brzozowska, żona Andrzeja
Tomasz Schimscheiner jako Andrzej Brzozowski
Anna Korcz jako Izabela Brzozowska
Renata Dancewicz jako Weronika Wilk-Roztocka
Jakub Wesołowski jako Igor Nowak, syn Ewy i Leszka
Ewa Gawryluk jako Ewa Hoffer
Waldemar Obłoza jako Roman Hoffer
Kazimierz Mazur jako Kamil Hoffer, syn Romana
Joanna Jabłczyńska jako Marta Hoffer-Konarska

Szukasz innych polskich seriali? Sprawdź M jak Miłość i Ranczo

 

Podobne filmy i seriale

Oceniam jako:

Ocena użytkowników: ŚredniKomentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO