Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Joanna Jabłczyńska życiorys. Kim jest? Wiek, wzrost, waga, Instagram, mąż, dzieci. Życiorys, data urodzenia, wiek, wzrost, Instagram

AKPA

Joanna Jabłczyńska to polska aktorka telewizyjna, filmowa i dubbingowa oraz piosenkarka. Z wykształcenia jest prawniczką i pracuje jako radca prawny. Największą popularność zdobyła za sprawą udziału w takich produkcjach jak „Na Wspólnej”, „Klan” czy „Nigdy w życiu!”. Chociaż od kilku klat jest zamężna, wciąż nie zdradza mediom imienia swojego małżonka. Wiecie o niej wszystko?

Wszystko o: Joanna Jabłczyńska

Pełne imię i nazwisko: Joanna Natalia Jabłczyńska
Data i miejsce urodzenia: 9 grudnia 1985, Warszawa
Zawód: aktorka, piosenkarka, prawniczka
Partner: zamężna od 2017 roku
Dzieci: brak informacji
Wzrost: 166 cm
Waga: ok. 60 kg
Instagram: @joannajablczynska


Kariera

Joanna Jabłczyńska karierę rozpoczęła w 1993 roku, gdy wygrała eliminacje do Telewizyjnego Zespołu Dziecięcego „Fasolki”. Później prowadziła programy „Teleranek”, „Przymierzalnia” i „Boutique ITV”. W 1997 roku zadebiutowała w sztuce wystawionej w Teatrze Telewizji. Dwa lata później otrzymała role w serialach telewizyjnych „Klan” i „Trzy szalone zera”. Wkrótce zaczęła występować w produkcjach filmowych i w 2000 roku zagrała w pierwszym filmie „Wyrok na Franciszka Kłosa”. W kolejnych latach występowała w takich produkcjach jak „Nigdy w życiu!”, „Tylko mnie kochaj” czy „Dlaczego nie!”. W 2009 ukończyła prawo na Wydziale Prawa i Administracji UW, a w 2014 roku uzyskała aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie. Od 2016 roku jest współwłaścicielem kancelarii Mecenat Warszawski. Pomimo prowadzenia kariery prawniczej wciąż występuje w serialu „Na Wspólnej”.

Życie prywatne

Aktorka w 2017 roku wzięła ślub z kolegą z kancelarii prawniczej. Ceremonia odbyła się w tajemnicy przed mediami. Jabłczyńska pilnie strzeże swojej prywatności i nie wiadomo, czy ma dzieci.
Joanna Jabłczyńska – najlepsze kreacje aktorskie gwiazdyJoanna Jabłczyńska jest jedną z najpopularniejszych polskich aktorek filmowych i telewizyjnych. Co ciekawe, jest także prawniczką. Karierę rozpoczęła w 1993 roku, gdy wygrała eliminacje do Telewizyjnego Zespołu Dziecięcego „Fasolki”. Wkrótce zaczęła prowadzić programy „Teleranek”, „Przymierzalnia” i „Boutique ITV”. W 1997 roku po raz pierwszy pojawiła się w sztuce wystawionej w Teatrze Telewizji. Dwa lata później otrzymała role w serialach telewizyjnych „Klan” i „Trzy szalone zera”. Z czasem zaczęła występować w produkcjach filmowych. Na dużym ekranie zadebiutowała w filmie „Wyrok na Franciszka Kłosa” z 2000 roku. Największy rozgłos przyniosły jej jednak późniejsze role w takich obrazach jak „Nigdy w życiu!”, „Tylko mnie kochaj” czy „Dlaczego nie!”. Chociaż gwiazda w ostatnim czasie postanowiła poświęcić się przede wszystkim karierze prawniczej, wciąż występuje w serialu „Na Wspólnej”, w którym wciela się w rolę Marty Konarskiej. Przedstawiamy pięć produkcji z udziałem Joanny Jabłczyńskiej, z którymi warto się zapoznać.Joanna Jabłczyńska – najlepsze role

1. „Dlaczego nie!”, reż. R. Zatorski (2007)

2. „Na Wspólnej”, reż. U. Urbaniak (2003-)

3. „Nigdy w życiu!”, reż. R. Zatorski (2004)

4. „Kto nigdy nie żył...”, reż. A. Seweryn (2006)

5. „Tylko mnie kochaj”, reż. R. Zatorski (2006)Zachęcamy również do zapoznania się z innymi produkcjami z udziałem Joanny Jabłczyńskiej. Warto obejrzeć serial „Kryminalni”, w którym aktorka wcieliła się w postać barmanki Uli. Polecamy również filmy „Harry Potter i Kamień Filozoficzny” oraz „Skok przez płot”, które gwiazda dubbingowała.Może zainteresują Cię także:
Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO