Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Renata Dancewicz - kim jest? Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, mąż, dzieci, plotki

AKPA

Renata Dancewicz to polska aktorka i brydżystka, która najbardziej znana jest ze swojej roli w serialu TVN - „Na Wspólnej”. Na koncie ma jednak znacznie więcej dobrych ról. Poznajcie ją lepiej. 

Wszystko o: Renata Dancewicz 

Data i miejsce urodzenia: 7 lutego 1969, Leszno
Zawód: aktorka, brydżystka 
Partner: Tomasz Winciorek (rozstanie) 
Dzieci: Jerzy (2003)
Wzrost: ok. 173 cm 
Waga: brak informacji 
Instagram: brak

Młodość 

Zanim zajęła się aktorstwem ukończyła I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Lubinie. Jako nastolatka bardzo mocno interesowała się historią starożytną. Przez dwa lata studiowała w PWSFTiT w Łodzi, do której dostała się za drugim podejściem. Studiowała również na Uniwersytecie Warszawskim - prawo. Ale tylko przez rok. 

 


Kariera 

Występy zaczęła w klasie maturalnej. Profesjonalną karierę rozpoczęła w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu. Była związana również z Teatrem Kwadrat. W 1993 roku zadebiutowała na wielkim ekranie w „Samowolce”. Na swoim koncie ma również role w „Bejbi Blues”, „Pamiętasz mnie?”, „Tato” i „E=mc2” i wielu innych produkcjach. Na małym ekranie wciela się w głównie w postać Weroniki Wilk w serialu „Na Wspólnej”. 

Brała udział w „Tańcu z Gwiazdami”. Jest członkinią Polskiego Związku Brydża Sportowego z tytułem Mistrza Krajowego. W 2006 roku odznaczona Brązowym Medalem PZBS. 

Życie prywatne

Ze związku z brydżystą i przedsiębiorcą Tomaszem Winciorkiem na syna Jerzego, który przyszedł na świat w 2003 roku. Deklaruje, że jest feministką, ateistką, popiera ruchy na rzecz prawa do aborcji i prawa osób LGBT. 


Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO