Oscarowy film fantasy

Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć online | Obsada, fabuła, opis filmu, zwiastun | Gdzie oglądać?

"Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" to film z gatunku fantasy inspirowany książką o tym samym tytule, autorstwa światowej sławy pisarki J.K. Rowling, autorki serii książek o Harrym Potterze. Produkcja jest spin-offem tego cyklu. Z reżyserię odpowiedzialny jest David Yates, reżyser czterech części filmów o młodym czarodzieju. Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć to pierwsza z zapowiadanych pięciu części tego tytułu. Jej światowa premiera miała miejsce 18 listopada 2016r. Druga część – Zbrodnie Grindewalda pojawiła się w kinach w listopadzie zeszłego roku. 

Tytuł oryginalny: Fantastic Beasts and Where to Find Them
Gatunek: Familijny / Fantasy / Przygodowy
Reżyseria: David Yates
Scenariusz: J.K. Rowling
Rok premiery: 2016
Kraj: USA / Wielka Brytania
Platforma: HBO GO / Netflix

 

Materiały promocyjne filmu

Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć – opis fabuły

Akcja filmu rozpoczyna się w 1926r. W Nowym Jorku. Spokojne życie mieszkańców zakłóca niespodziewanie pojawienie się tajemniczych mocy, które sieją spustoszenie w metropolii. Mieszkańcy żyją w nieświadomości, że wśród codziennie mijanych osób spotykają również członków czarodziejskiej społeczności. Owa moc, grozi ujawnieniem tych magów, na co nie mogą oni pozwolić. W tym samym czasie do miasta przybywa specjalista od magicznych stworów – magizoologNewt Scamander. Młody czarodziej wraca z wielkiej wyprawy badawczej, z której przywozi do miasta schwytane w celach badawczych magiczne zwierzęta. Nieszczęśliwy przypadek sprawia, że część z nich ucieka z jego torby i znika w gąszczu miasta. Badacz, wraz z przyjaciółmi podejmuje próbę jak najszybszego odnalezienia uciekinierów, zanim zasieją spustoszenie w Nowym Jorku. Ich losy toczą się w całkowicie nieprzewidywalny sposób, gdyż finalnie stają oni oko w oko z ową tajemniczą i złą mocą grasującą na ulicach miasta. Nie mają wyboru i podejmują walkę z tajemniczym przeciwnikiem. Jaki będzie jej wynik? Film dostępny jest obecnie między innymi za pośrednictwem serwisów Netflix, HBO GO, Rakuten, Chili czy iTunes. 


Fantastyczne zwierzęta – zwiastun

Fantastyczne zwierzęta – obsada

Eddie Redmayne jako Newt Scamander
Katherine Waterston jako Tina Goldstein
Dan Fogler jako Jacob Kowalski
Colin Farrell jako Percival Graves
Alison Sudol jako Queenie Goldstein
Ezra Miller jako Credence Barebone
Samantha Morton jako Mary Lou Barebone
Jon Voight jako Henry Shaw Senior

W filmie wystąpił między innymiEddie Redmayne, którego podziwiać możemy także w produkcjach Mój tydzień z Marilyn czy Teoria wszystkiego

Oceniam jako:

Ocena użytkowników: ŚredniKomentarze


Dodaj komentarz

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO