Kim jest?

Colin Farrell – popularny irlandzki aktor. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, partnerka, dzieci

wikipedia.org

Colin Farrell to irlandzki aktor filmowy i telewizyjny. Światową sławę zdobył za sprawą między innymi takich produkcji jak „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”, „Lobster” czy „Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj”. Za udział w tym ostatnim filmie otrzymał Złoty Glob. Przez pewien czas był związany z polską aktorką Alicją Bachledą-Curuś, z którą ma syna. Sprawdźcie, czy wiecie o nim wszystko.

Wszystko o: Colin Farrell

Pełne imię i nazwisko: Colin James Farrell
Data i miejsce urodzenia: 31 maja 1976, Dublin, Irlandia
Zawód: aktor
Partner: Alicja Bachleda-Curuś (2008-2010)
Dzieci: James Padraig (2003), Henry Tadeusz (2009)
Wzrost: 178 cm
Waga: 80 kg
Instagram: brak


Kariera

Colin Farrell studiował aktorstwo w Gaiety School of Drama w Dublinie. Przed kamerami zadebiutował w 1996 roku w serialu „Ballykissangel”. Cztery lata później wystąpił w dramacie wojennym „Kraina Tygrysów”, dzięki któremu został dostrzeżony i zdobył nagrodę krytyków filmowych w Bostonie i Londynie. Wkrótce z powodzeniem zaczął występować w kolejnych produkcjach, takich jak „Wojna Harta”, „Raport mniejszości” czy „Rekrut”. W 2004 roku wcielił się w rolę głównego bohatera w filmie „Alexander” - podczas kręcenia filmu pod wpływem alkoholu zdemolował hotel Le Meridien w Marrakeszu, po czym zażądano od niego poddania się kuracji odwykowej. Farrell w 2009 roku otrzymał Złoty Glob za rolę w komedii kryminalnej „Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj”. Po raz drugi do tej statuetki był nominowany za występ w filmie „Lobster”.

Życie prywatne

Aktor spotykał się między innymi z Michelle Rodriguez, Angeliną Jolie, Britney Spears, Demi Moore, Rosario Dawson, Carmen Electrą i Rihanną. Z Kim Bordenave ma syna Jamesa (ur. 2003), który cierpi na zespół Angelmana. W latach 2008-2010 był związany z Alicją Bachledą-Curuś, z którą ma syna Henry’ego Tadeusza (ur. 2009).
Dodaj komentarz2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO