Zumba - co to w ogóle jest? Jakie korzyści płyną z jej ćwiczenia?

Zumba to ćwiczenia aerobowe, które przeważnie wykonuje się w większej grupie. Zumba to jeden z prostszych i lepszych sposobów na zrzucenie zbędnych kilogramów – to łączenie aktywności fizycznej, ale również niesamowitej zabawy. Na zumbie nie da się nudzić, choćby nie wiadomo co się działo. Prowadzący zajęcia zawsze nauczy czegoś nowego – każe zrobić coś szybciej, wolniej, z większym zaangażowaniem. Zmieni, zmodyfikuje i dopasuje. Najważniejsze w zumbie to to, aby dać z siebie wszystko. Prawdopodobnie osoby ze słabszą kondycją mogą mieć problemy w ogarnięciu zumby. Ale tylko na początku…

Skąd w ogóle wzięła się zumba?

Wszystko zaczęło się od tego, że jeden z instruktorów, a dokładniej kolumbijski trener fitness Albert „Beto” Pereza, zapomniał na swoje zajęcia muzyki do aerobiku. Zmuszony był do pracy z muzyką latynoską, a to zapoczątkowało pomysł na ćwiczenie zumby. I od 1999 roku stopniowo się rozprzestrzenia – początkowo w Ameryce, a potem przeniosła się na wszystkie inne kontynenty, gdzie zawładnęła sercem wielu ludzi. Coraz więcej osób słyszy o tym, czym ta zumba w ogóle jest, a ponieważ robi się popularniejsza i popularniejsza, liczba trenerów rośnie, to w prawie każdym miejscu możliwe jest jej ćwiczenie.

Obecnie w czasach zajęć głównym podkładem nie jest tylko muzyka latynoska. To mieszanina wielu innych gatunków muzycznych – między innymi hip-hopu, salsy, flamenco, cha-chy i wielu innych melodii wykorzystywanych w tańcu.

zumba

Zalety z ćwiczenia zumby

Jest ich naprawdę wiele. To dosyć wymagająca gałąź fitness, więc wiadomym jest, że trzeba się będzie do tego bardziej przyłożyć. Na jednych zajęciach może udać się spalić nawet do 450 kcal, a co za tym idzie – doskonale sprawdzi się to wśród ludzi, którzy na co dzień w pracy raczej siedzą i ich ruch ogranicza się do naprawdę podstawowego. Zumba zapobiega chorobom układu krążenia i wspomaga serce, dzięki czemu pracuje sprawniej i wydajniej. Podczas treningu bardzo rzeźbią się różnego rodzaju mięśnie, więc chyba każdy z tej zumby wyjdzie zadowolony. Niezależnie od tego, czego oczekuje po aktywności fizycznej.


Ćwiczenia na zumbie

Ciężko określić jakiego rodzaju ćwiczenia spotkasz na zumbie. Wiele zależy od twojego instruktora i tego, na co wpadł podczas układania układu, jaki chciałby zaproponować swojej grupie. Można byłoby jednak nieco uogólnić i powiedzieć, że zumba przypomina trochę ruchami aqua aerobik, a także ćwiczenia z pogranicza aerobiku zwykłego. No nie można koło niej przejść obojętnie!

Zdecydowanie polecamy zumbę – zarówno dla tych zaawansowanych, jak i początkujących. Na pewno w okolicy znajdzie się chociaż jedno miejsce, które proponuje takie rozwiązania dla tych, którzy chcieliby zumbę zacząć ćwiczyć. Nie czekajcie – potem będzie tylko lepiej.

Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO