Anomalie pogodowe

Ocieplenie w październiku - ponad 20 stopni

Pogoda w zeszłym tygodniu nas nie rozpieszczała. Wielu z nas wyciągnęło z szafy cieplejsze okrycia wierzchnie i przeprosiło się z parasolem. Poranki nadal są rześkie i chłodne. Okazuje się jednak, że już niedługo możemy liczyć na powrót złotej polskiej jesieni w jej najlepszym wydaniu. Długoterminowe prognozy pogody nie pozostawiają złudzeń – będzie ciepło i słonecznie. Czego możemy się spodziewać w ciągu najbliższych dni?  Czeka nas diametralna zmiana pogody, która powinna zadowolić miłośników ciepłych jesiennych dni. 

We wtorek i środę czekają nas złe miłego początki. Będzie dużo cieplej – pojawią się jednak opady, spore zachmurzenie i silny wiatr (nawet 70 km/h). Wszystko za sprawą niżu znad Skandynawii, którego oddziaływanie na pogodę w Polsce będzie stopniowo maleć (będzie się on przesuwał w kierunku Rosji). Nad Polskę przywędruje więc ciepłe i wilgotne powietrze znad Atlantyku. Dopiero pod koniec tygodnia przeważać zacznie pogodny wyż znad Morza Czarnego. Szczególnie zimne mogą być noce – synoptycy przewidują pojawienie się przygruntowych przymrozków. 

Złota polska jesień

Wspomniany wcześniej wyż przyniesie upragnioną przez wielu pogodę. Temperatura znacznie podskoczy do nawet kilkunastu stopni. Przewidywane temperatury sięgną wówczas ponad 20 stopni Celsjusza w całym kraju – najcieplej będzie na południowym zachodzie, tam możemy się spodziewać nawet 25 stopni. Do tego nie będziemy się dłużej borykać z silnym wiatrem a niebo powinno pozostać zachmurzone zaledwie w niewielkim stopniu. Wszystko wskazuje więc na to, ze będziemy mieli do czynienia z jednym z ostatnich ciepłych weekendów w tym roku. Wysoka temperatura zacznie stopniowo spadać dopiero w drugiej połowie miesiąca. O wszelkich zmianach i prognozach będziemy informowali na bieżąco.Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO