Atrakcje w Warszawie - zobacz przewodnik po atrakcjach w Warszawie

Któż z nas nie zna Warszawy? Z pewnością w Polsce nie ma takiej osoby, a i zagraniczni turyści na pewno kojarzą stolicę województwa mazowieckiego. To największe miasto kraju jest jednocześnie jego stolicą. Położone w środkowo-wschodniej części, na Nizinie Środkowomazowieckiej, nad Wisłą. To jedno z tych miast, które dla turystów – zarówno rodzimych, jak i zagranicznych – ma do zaoferowania wiele ciekawych punktów. Słynie nie tylko z barów, knajpek, kawiarenek, ale także m.in. ze Stadionu Narodowego, Teatru Wielkiego czy Łazienek. W Warszawie na pewno nikt nie będzie się nudził – nawet miejscowych nadal zachwycają i zaskakują pewne miejsca.

Warszawska Starówka zachwyci każdego

Stare Miasto, niemal całkowicie zniszczone w 1944 roku, zostało odbudowane w zaledwie 5 lat. Odbudowa i rekonstrukcja dała nam to, co widzimy dzisiaj – kolorowe kamienice, Zamek Królewski i piękne, kościelne wieże. Zazwyczaj zwiedzanie rozpoczyna się od Placu Zamkowego, gdzie w centralnej części można podziwiać kolumnę Zygmunta III Wazy.
Rynek Starego Miasta to przede wszystkim – pomnik Syrenki. Możecie przechadzać się do woli, aby podziwiać odrestaurowane kamieniczki, które w jakiś sposób przenoszą do zupełnie innego świata. Stara część miasta kończy się na Barbakanie – to budowla, która wzniesiona była w XVI wieku i była umocnieniem bramy Nowomiejskiej. Zdecydowanie Starówka to miejsce na spacery, szczególnie romantyczne. Wprowadza pewien nastrój, którego nie uświadczy się już w samym centrum, gdzie wznoszą się wysokie i nowoczesne budynki. Od 1980 roku Stare Miasto znajduje się  na liście UNESCO.

Centrum Nauki Kopernik – nie tylko dla dzieci

Jeśli ktoś myśli, że tylko maluchy będą się tutaj dobrze bawiły – naprawdę się myli. Otwarte w 2010 roku CNK ma do zaoferowania dużo tradycyjnych i multimedialnych wystaw, a także laboratorium naukowe. Często można również załapać się na wystawy czasowe. Do zobaczenia jest także planetarium - „Niebo Kopernika”, gdzie można obejrzeć nie tylko nieboskłon z gwiazdami, ale także filmy i programy popularnonaukowe. Nikt się nie będzie tam nudził – nie ma takiej możliwości! A na pewno wyjdziecie o kilkanaście nowych rzeczy mądrzejsi. Poza tym – warte zobaczenia są również ogrody, które znajdują się na dachu Centrum Nauki Kopernik.

Podzamcze = Park Fontann

Park Fontann to cztery fontanny, które pierwszy raz uruchomiono w 2011 roku. Barwne iluminacje można oglądać od początku maja do końca września. Dźwięk, światło i dużo wody – to właśnie dzieje się wtedy, kiedy rozpoczyna się pokaz fontann. Wykorzystuje się w nich również lasery i reflektory LED. W każdym sezonie jest zupełnie nowa, animowana opowieść, którą przekazują nam kolorowe fontanny.

Pałac w Wilanowie – wycieczka do rezydencji Jana III Sobieskiego

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie to letnia rezydencja tego króla. Zespół pałacowo-ogrodowy utrzymany jest w stylu barokowym. Wzniesiony został w XVII wieku – to miejsce mimo wojen i zaborów zachowało swoją niezmienioną, oryginalną formę. W sezonie jesienno-zimowym, czyli mniej więcej w tym momencie, przy pałacu rozświetla się tysiące kolorowych lampek, które otworzą Królewski Ogród Światła. Jeśli ktoś niebawem z jakiegoś powodu wybiera się do Warszawy – nie może odpuścić sobie zobaczenia tego pięknego miejsca.


A skoro o ogrodach mowa… Warszawskie Łazienki

To jeden z piękniejszych ogrodów, które naprawdę warto zobaczyć. Stanisław August nabył od Stanisława Lubomirskiego w XVII wieku podmiejski zwierzyniec i przekształcił go w letnią rezydencję. Dzięki temu właśnie możemy wybrać się do Łazienek Królewskich, żeby zobaczyć Pałac Myślewicki, Amfiteatr, Pałac na Wyspie czy Starą Pomarańczarnię. Łazienki Królewskie mają 80 hektarów, więc alejki są bardzo długie, a idzie się jak w korytarzu – otoczone są bowiem przez piękne drzewa i krzewy. Jak w Warszawie robi się ciepło, albo jesienne popołudnia są jeszcze znośne pod względem temperatury – liczba osób, które odwiedzają Łazienki stale rośnie. Można więc natknąć się na naprawdę wielu spacerowiczów.

Uniwersytet Warszawski i jego ogrody

Na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie znajduje się ogród, który liczy sobie 5 tys. km2. To labirynt zielonych ścieżek i pergoli. W najwyższych partiach znajduje się taras widokowy o przezroczystym podłożu, gdzie podziwiać można cudowne widoki – nadwiślańską część Warszawy. Przez szklany dach można spojrzeć jak wygląda wnętrze tej imponującej biblioteki. Ogród otwarty jest w konkretnych godzinach, a wstęp na ogrody jest bezpłatny. Nie zdziwcie się, jeśli spotkacie tam wielu studentów – w końcu biblioteka do ich drugi dom!

Tego nie mogło zabraknąć – Pałac Kultury i Nauki

Symbol Warszawy! To właśnie on – najwyższy budynek w Polsce, który jest dziełem socrealizmu i był „darem” Związku Radzieckiego dla Polski. Powstawał przez 3 lata – od 1952 do 1955 roku. Na wysokości 114 metrów, a dokładnie na 30. piętrze znajduje się taras widokowy i można z tego punktu oglądać panoramę całej Warszawy. Cały PKiN ma 38 pięter – znajduje się tu 3000 sal, gabinetów, pokojów, a w nich z kolei znaleźć można kina, teatry, muzea, a nawet uczelnie wyższe.

Muzeum Powstania Warszawskiego

To również punkt niemalże obowiązkowy. Muzeum otwarto w 60. rocznicę powstania – w 2004 roku. Posiada wiele nowoczesnych wystaw, gdzie wykorzystano wiele eksponatów, fotografii i filmów. Nigdzie nikt nie nauczy się tyle, ile w Muzeum Powstania Warszawskiego. Dokładnie pozwala zrozumieć trudną historię – za pomocą obrazu, światła, dźwięku. To jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc przez turystów.

Oczywiście w Warszawie jest jeszcze więcej miejsc, które warto zobaczyć m.in. Muzeum Neonów, Warszawskie ZOO, Niewidzialna Wystawa, Zamek Królewski i wiele, wiele więcej. Z pewnością powrócimy więc z atrakcjami w Warszawie, które trzeba zobaczyć. Pamiętajcie, że aby w Warszawie zobaczyć to wszystko - nie wystarczy weekend. Warto pomyślec również o odpowiednim miejscu noclegowym, żeby wszędzie było blisko! Koniecznie skorzystajcie z zaufanej bazy noclegowej.


Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO