Znamy pierwsze szczegóły!

„Atlantis” – twórca „Jurassic World” nakręci thriller o Atlantydzie

Dla fanów twórczości Colina Trevorrowa mamy dobrą wiadomość – reżyser takich filmów jak „Jurassic World” i „Jurassic World: Dominion” niedługo stworzy kolejną produkcję dla studia Universal Pictures. Filmowiec ma wyreżyserować nowy thriller science fiction zatytułowany „Atlantis”. Nie będzie to pierwsza produkcja poświęcona tematyce legendarnej Atlantydy. Tym razem jednak mityczne miasto zostanie ukazane w zupełnie inny sposób. Nie zostanie przedstawione jako podwodna metropolia, ale jako miejsce znajdujące się na nieodkrytym dotąd kontynencie na Oceanie Indyjskim. To tam wieki temu miała się rozwijać wielka cywilizacja o wyjątkowo zaawansowanej technologii, którą spotkała tajemnicza zagłada i zapomnienie.

"Jurassic World"/Materiały prasowe

Do tej pory powstało wiele filmów poświęconych podwodnemu miastu. Jednym z nich jest między innymi animowany „Atlantyda – Zaginiony ląd” z 2001 roku. W Atlantyczie rozgrywa się również akcja „Aquamana", który swoją premierę miał w 2018 roku.

Kiedy ruszą prace?

Twórcy nie zdradzili jeszcze pozostałych szczegółów fabuły nowej produkcji. Ponieważ prace nad „Atlantis” znajdują się dopiero we wczesnej fazie nie wiemy także, jacy aktorzy pojawią się w obsadzie. Producentem filmu został sam reżyser, Colin Trevorrov, który będzie działał z ramienia swojej własnej firmy Metronome Film Co. Za napisanie scenariusza będzie odpowiadać Dante Harper, który pracował wcześniej między innymi przy takich tytułach jak „Obcy: Przymierze” czy „Wiadomość bez cenzury”. Pomysłodawcami historii, która zostanie ukazana w filmie, są Matt Charman oraz Colin Trevorrow. Nie wiadomo jeszcze, kiedy ekipa rozpocznie prace na planie nowego filmu. Na pewno nie nastąpi to jednak zanim nie zostaną zakończone zdjęcia do nadchodzącego „Jurassic World: Dominion”, które przed wybuchem pandemii koronawirusa odbywały się w Wielkiej Brytanii. W związku z tym nieznana pozostaje jeszcze planowana data premiery „Atlantis”.

Czekacie już na „Atlantis”? W tym czasie zachęcamy do obejrzenia innych widowiskowych produkcji, takich jak „Na mlecznej drodze” oraz „Starcie Tytanów”. Mocnych wrażeń dostarczy również film „The Chronicles of Riddick: Dead Man Stalking”.Komentarze


Dodaj komentarz

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO