Disney rozpoczął prace nad nowym projektem

Pinokio - Tom Hanks zagra Dżepetto w nowym filmie Disneya? Powstaje aktorska wersja animacji

Disney rozpoczął właśnie prace nad aktorską wersją „Pinokia”. Wiadomo już, że film wyreżyseruje jeden z najsłynniejszych hollywoodzkich reżyserów, Robert Zemeckis – twórca między innymi takich ponadczasowych przebojów jak „Forrest Gump”, „Powrót do przyszłości” czy „Cast Away: Poza światem”. Scenariusz do filmu napisze Chris Weitz, który stworzy go na podstawie książki Carlo Collodiego oraz starej animacji Disneya. Będzie on również pełnił funkcję producenta projektu wraz z Andrew Miano. Najwięcej emocji wzbudza jednak wybór obsady. Okazuje się, że w rolę Dżepetto najprawdopodobniej wcieli się Tom Hanks.

Kadr z filmu "Pinokio"/wikipedia.org

Jak podaje portal Deadline, pomysł na aktorskiego „Pinokia” zrodził się już wiele lat temu. Już wtedy wytwórnia chciała, żeby Tom Hanks zagrał lalkarza. Wówczas umowa nie została zawarta, ale w ostatnim czasie aktor wznowił negocjacje z Disneyem. Zważając na ich wcześniejszą współpracę jest bardzo duża szansa, że Hanks przyjmie rolę.

Pinokio otrzymuje nowe życie

Nowy „Pinokio” będzie już kolejnym po „Królu Lwie”, „Aladynie” i „Pięknej i Bestii” filmem aktorskim inspirowanym starymi bajkami Disneya. Nic dziwnego, że wytwórnia zdecydowała się odświeżyć również tę historię – nowe wersje słynnych bajek okazały się strzałem w dziesiątkę, a każda z nich przyniosła ponad miliardowe przychody w światowym box-offisie. Przypominamy, że oryginalny animowany „Pinokio” powstał w oparciu o dziewiętnastowieczną powieść autorstwa włoskiego pisarza, Carlo Collodiego. Film, który ukazał się w 1940 roku, opowiada o pewnym samotnym lalkarzu o imieniu Dżepetto, który postanawia wystrugać z drewna lalkę. Ta wkrótce dzięki magii ożywa i otrzymuje imię Pinokio. Marzeniem kukiełki staje się przemienienie w prawdziwego chłopca, co wkrótce udaje mu się osiągnąć dzięki swojej odwadze oraz empatii.

Na nowy film Disneya z pewnością jeszcze trochę poczekamy. W tym czasie warto obejrzeć poruszający dramat „Somewhere: Między miejscami”. Zachęcamy również do zapoznania się z takimi produkcjami jak „Po tamtej stronie drzwi” czy „Dalida. Skazana na miłość.Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO