Zapowiedź usunięto

"The Life and Trials of Oscar Pistorius" oburzył widzów. Szybko został skasowany

14 lutego 2013 roku. To właśnie wtedy doszło do potwornej zbrodni, która wstrząsnęła wszystkimi. Sportowiec z niepełnosprawnością - Oscar Pistorius - został aresztowany i oskarżony o zabójstwo swojej 29-letniej partnerki Reevy Steenkamp. Według ustaleń szledczych - nie tylko zastrzelił kobietę, ale później wielokrotnie strzelał do jej martwego ciała. Sąd RPA uznał go za winnego i skazał na 13 lat pozbawienia wolności. Stacja BBC tworzyła dokument o jego procesach i niedawno udostępnili zwiastun, który miał zapowiedzieć produkcję. Jednak zwiastun musiał zostać szybko usunięty z sieci. Dlaczego? 

Materiały promocyjne dokumentu

BBC usuwa zwiastun dokumentu o Pistoriusie 

Do dzisiaj cała sprawa wywołuje wiele skrajnych emocji. Chociaż do zabójstwa doszło 7 lat temu to ostateczny wyrok w tej sprawie zapadł 3 lata później - w 2016 roku. Sprawa jednak jest stosunkowo świeża, więc wiele osób ciągle się nią interesuje. Stąd pomysł sieci ESPN, aby nakręcić dokument pod tytułem "The Life and Trials Of Oscar Pistorius". BBC na Twitterze zamieściło zwiastun dokumentu i chwilę później... został z niego usunięty. Dlaczego? Ponieważ, jak podaje Deadline, spotkał się z wielką krytyką internautów. 

Skąd takie reakcje? Ponieważ w zwiastunie, w ani jednym miejscu, nie znalazło się miejsce na wspomnienie imienia i nazwiska ofiary - Reevy Steenkamp. BBC wystosowało w tej sprawie oficjalne oświadczenie, gdzie przeprosili za to, co zrobili i błąd obiecali naprawić. Ale to nadal nie załatwiło sprawy. Wiele osób wskazało, że sposób, w jaki pokazano Pistoriusa jest sugestywny - że jest "naprawdę miłym gościem". Według doktor Fern Riddell, historyczki, to niedopuszczalne. 

Zobaczcie zwiastun ESPN, który nadal dostępny jest w sieci: Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO