Andrzej Duda liderem

Sondaż prezydencki – Hołownia na trzecim miejscu

Już w przyszłym roku odbędą się wybory prezydenckie w naszym kraju. Już teraz jednak pojawiają się sondaże, które rzucają nieco światła na szanse poszczególnych kandydatów. W dniach  15-19 listopada 2019 badanie przeprowadziła firma Maison&Partners. Sondaż realizowany był na na internetowym panelu badawczym Ariadna na reprezentatywnej grupie ponad 1000 Polaków w wieku powyżej 18 lat. O wynikach ankiety informuje portal Onet.pl – wyniki mogą zaskakiwać. 

AKPA

Przyszłoroczne wybory mogą po raz kolejny zaskoczyć frekwencją – aż 72% badanych jasno zadeklarowało, że pójdzie do urn. Tylko 15% badanych mówi, że zdecydowanie nie wybiera się na wybory. Pozostali udzielili odpowiedzi „trudno powiedzieć”.

Wysokie miejsce Hołowni – liderem Duda

Na największe poparcie może w tej chwili liczyć obecny prezydent. Oddanie głosu na Andrzeja Dudę zadeklarowało aż 41% badanych. Drugie miejsce w sondażu zajęła Małgorzata Kidawa-Błońska (PO), która liczyć może na 21% głosów. Niespodziewane trzecie miejsce w sondażu zajął dziennikarz – Szymon Hołownia. Swój głos oddałoby na niego 8%. Takim samym poparciem cieszy się również kandydatura Władysława Kosiniaka-Kamysza (PSL). 7% badanych zagłosowałoby na Roberta Biedronia, a 2% na Krzysztofa Bosaka. Aż 12% badanych nie potrafi wskazać kandydata, na którego oddałoby swój głos. Z pewnością poparcie poszczególnych kandydatur ulegnie jeszcze zmianie – możemy być jednak pewni, że będzie ciekawie.Komentarze


Dodaj komentarz

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO