Była zwyciężczyni Roland Garrosa

Tenisistka Francesca Schavione wytłumaczyła swoje nagłe zniknięcie

Francesca Schavione, która należy do światowej czołówki kobiecego tenisa, wyjaśniła właśnie, dlaczego po zakończeniu kariery w 2018 roku zniknęła nagle z mediów społecznościowych. Okazało się, że tenisistka w ciągu kilku ostatnich miesięcy musiała stoczyć walkę ze złośliwym nowotworem. Na Twitterze opublikowała post, w którym opowiedziała o swoich zmaganiach z ciężką chorobą:

Opowiem wam, co wydarzyło się w ostatnich siedmiu miesiącach w moim życiu. Zdiagnozowano u mnie nowotwór złośliwy i była to dla mnie najcięższa walka do stoczenia. Najpiękniejsze w tym wszystkim jest to, że udało mi się wygrać tę walkę. Kiedy mnie o tym poinformowano kilka dni temu, eksplodowałam z radości.

twitter.com/Schiavone_Fra

Największym sukcesem Schiavone w czasie jej kariery, była wygrana w wielkoszlemowym turnieju Roland Garross w 2010 roku. W 2011 roku tenisistka była sklasyfikowana na 4. miejscu w rankingu WTA.

Tajemnicze zniknięcie

Swój ostatni mecz Schavione stoczyła w lipcu 2018 roku. Przegrała wtedy w 1. rundzie turnieju w Gstaad z Samanthą Stosur. Podczas odbywającego się we wrześniu 2018 roku US Open, zawodniczka ogłosiła koniec swojej kariery. Wycofała się wtedy nie tylko ze sportu, ale także udziału w życiu publicznym. Aż do jej ostatniego posta na Twitterze nie było wiadomo, co było przyczyną jej nagłego zniknięcia. Obecnie wygląda na to, że po zwycięstwie z chorobą sportsmenka zamierza wrócić po długiej nieobecności do swojego aktywnego życia:

Każdego dnia żyję szczęściem. Jestem gotowa na nowe projekty, o których myślę i poinformuję niebawem. Jestem szczęśliwa z tego kim jestem dzisiaj.

 


Zobaczcie poruszające nagranie tenisistki:


Komentarze


Dodaj komentarz

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO