Wszystko jest na dobrej drodze

Goonies 2 powstanie? Jest już scenariusz. Steven Spielberg wyjaśnił, dlaczego to tyle trwało

Film „Goonies” wyreżyserowany przez Richarda Donnera w 1985 roku jest jedną z najpopularniejszych produkcji swojej epoki. Nic więc dziwnego, że fani od lat domagają się nakręcenia sequela. Już od dłuższego czasu zaczęły się pojawiać pogłoski na ten temat, jednak wciąż nie informowano o rozpoczęciu prac nad nowym filmem. W kwietniu tego roku Steven Spielberg, który odpowiadał ze scenariusz oryginału, wziął udział w spotkaniu z obsadą i ekipą filmową „Goonies”. Tłumaczył wówczas, dlaczego do tej pory nie powstała kontynuacja. Wyjaśnił, że wiele razy rozmawiał o tym z pozostałymi twórcami filmu i co kilka lat wpadali na nowe pomysły, które jednak okazywały się niezbyt trafione. Teraz z kolei wszystko wskazuje na to, że jest szansa na powstanie kontynuacji.

"Goonies"/Materiały prasowe

„Goonies” to opowieść o młodzieńczej przyjaźni, która stała się pierwowzorem dla wielu kolejnych filmów młodzieżowych. W filmie występowali między innymi: Josh Brolin, Sean Astin, Corey Feldman, Martha Plimpton, Jeff Cohen, Kerri Green, Jonathan Ke Quan i John Matuszak.

Gotowy scenariusz

Niedługo po spotkaniu ze Spielbergiem, scenarzysta Adam F. Goldberg na swoim koncie na Twitterze pokazał zdjęcie, które przedstawia gotowy scenariusz do drugiej części filmu. Napisał przy nim, że był właśnie umówiony z reżyserem Richardem Donnerem, żeby rozpocząć rozmowy na temat stworzenia sequela. Okazuje się, że scenarzysta przez dziewięć lat pracował nad fabułą nowej części „Goonies”. Za każdym razem jednak spotykał się z uwagami ze strony twórców dotyczącymi jego wizji. Goldberg jest jednak pewien, że tym razem film otrzyma zielone światło i prace nad nim rozpoczną się od razu po zniesieniu ograniczeń związanych z pandemią. Napisał na Twitterze:

„Goonies 2” nadejdzie, gdy życie wróci do normy. Obiecuję.

Najlepszym dowodem na to, że scenarzyście mogło się udać jest to, że we wtorek portal SlashFilm zaprezentował pierwszy materiał graficzny stworzony specjalnie na potrzeby nowej części „Goonies”. Wygląda na to, że wszystko jest na dobrej drodze i niebawem poznamy więcej szczegółów nowej produkcji.

Jeśli podobał wam się film „Goonies”, polecamy obejrzeć również film „Scooby-Doo”, który pozwoli wam znowu poczuć smak dzieciństwa. Niezłej dawki rozrywki i humoru dostarczą też takie filmy jak „Wampiry i świry” czy „Idiokracja”.

 


2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO