Piłkarz nie zagra w meczu

Raheem Sterling odsunięty od kadry – awantura w reprezentacji Anglii

Skandal na zgrupowaniu piłkarskiej reprezentacji Anglii. Doszło na nim do starcia między Raheemem Sterlingiem (Manchester City) i Joe Gomezem (Liverpool). Przypomnijmy, że obie drużyny rywalizują o zwycięstwo w piłkarskiej Premier League. W niedzielę obie ekipy stanęły naprzeciwko siebie – ostatecznie zwycięstwo odnieśli piłkarze Liverpoolu (3:1), którzy dzięki temu powiększyli swoją przewagę w tabeli ligi angielskiej. Nie obyło się jednak bez kontrowersji – obaj panowie już w niedzielę starli się na murawie. Nikt nie spodziewał się jednak, że klubowe animozje przeniosą się do kadry.

Materiały prasowe

Sterling i Gomez zostali powołani na listopadowe mecze reprezentacji Anglii – obaj panowie stawili się więc na zgrupowaniu kadry. Brytyjski „The Sun" podaje, że do incydentu doszło na stołówce – Sterling miał złapać Gomeza za szyję. Inni piłkarze początkowo myśleli, że to żart – ostatecznie jednak obu zawodników należało rozdzielić a sytuacja zrobiła się nie przyjemna.

Poważne konsekwencje?

Na wydarzenie błyskawicznie zareagował Gareth Southgate – selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Anglii. Ostatecznie nie zdecydował się on jednak na wyrzucenie Sterlinga ze zgrupowania – skrzydłowy nie może jednak liczyć na występ w najbliższym meczu z Czarnogórą. Southgate przyznał, że zdaje sobie sprawę z wagi problemu – rozdzielenie rywalizacji klubowej z grą dla reprezentacji może niejednokrotnie stanowić problem. Sam Sterling także jest świadomy swojego błędu – wydał już oświadczenie i przeprosił za swoje zachowanie. Miejmy nadzieję, że to koniec prywatnego konfliktu obu piłkarzy. Komentarze


Dodaj komentarz

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO