Skutki koronawirusa

Przełożono Grand Prix Chin w Formule 1

19 kwietnia w Szanghaju miało się odbyć Grand Prix Formuły 1, który miał być czwartą rundą mistrzostw świata. Już od dłuższego czasu krążyły pogłoski, że z powodu epidemii koronawirusa wyścig zostanie przełożony. Potwierdziła je właśnie Międzynarodowa Federacja Samochodowa (FIA), która poinformowała, że wyścig został odwołany. W oficjalnym komunikacie możemy przeczytać:

Nie odbędzie się zaplanowany na kwiecień wyścig Formuły 1 w Chinach. (…) W ten sposób chcemy chronić zdrowie wszystkich uczestników Grand Prix. Wyścig odbędzie się w późniejszym terminie, gdy sytuacja w Chinach się unormuje i polepszy.
 

Fotografia poglądowa

Sezon F1 rozpocznie się 15 marca w Melbourne w Australii.

„Z niecierpliwością czekamy na wyścig”

Organizatorzy zapewniają, że przełożony wyścig odbędzie się tak szybko, jak tylko będzie to możliwe:

Grand Prix Chin zawsze było bardzo ważną częścią kalendarza F1, fani tam zawsze byli niesamowici. Wszyscy z niecierpliwością czekamy na wyścig w Chinach. Mam nadzieję, że dojdzie to do skutku tak szybko, jak to możliwe i życzymy wszystkim w Chinach wszystkiego najlepszego w tym trudnym czasie.

Na razie nie podano nowej daty wyścigu. Pod znakiem zapytania stoi teraz także premiera Grand Prix w Wietnamie. W Hanoi wyścig miał się odbyć 5 kwietnia. Miasto to znajduje się jedynie 150 km od granicy z Chinami.

Ostatnio wyścig F1 odwołano w 2011 roku. Zawody, które miały się odbyć w wówczas w Bahrajnie zostały odwołane z powodów politycznych.Komentarze


Dodaj komentarz

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO